Domů » Bleskovky » Větší telefony, menší tablety: Microsoft upravil požadavky na Windows 10 Redstone

Větší telefony, menší tablety: Microsoft upravil požadavky na Windows 10 Redstone

Zhruba dva měsíce nás dělí od výročního updatu systému Windows 10 pro počítače, tablety a dokonce i smartphony, byť mobilní verze slaví první výročí až na podzim. Letní aktualizace přinese pro všechny platformy velkou smršť novinek, a také lehce uvolní výrobcům ruce při návrhu nových zařízení.

windows-anniversary-update

Dosud bylo pravidlem, že tabletofony s mobilní verzí Windows 10 mohou mít maximálně 7,99 palců, a od osmi palců již nastupovala plnohodnotná počítačová verze systému. Podle nových pravidel dochází k překryvu těchto kategorií – telefony s Windows 10 Mobile displeje s úhlopříčkou až 9″, zatímco tablety mohou začínat již na sedmi palcích.

new-screen-sizes

Kromě této změny Microsoft upravil i minimální požadavky na běh desktopových Windows 10. Minimální kapacita vnitřního úložiště zůstává na 16 GB pro 32bitovou verzi a 20 GB pro 64bitovou, avšak Redstone již nebude možné nainstalovat na zařízení s 1 GB RAM, minimum je dvojnásobek. Ty nejlevnější tablety s desítkami tak patrně letní aktualizaci nedostanou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments