Domů » Bleskovky » Vertu je zpět. Za telefon z titanu, krokodýlí kůže a safíru zaplatíte 140 tisíc korun

Vertu je zpět. Za telefon z titanu, krokodýlí kůže a safíru zaplatíte 140 tisíc korun

Výrobce luxusních smartphonů Vertu se v loňském roce dostal do obrovských finančních problémů a zdálo se, že bude muset svoji činnost ukončit. O to větší překvapení bylo dnešní ohlášení nového telefonu, které se odehrálo v Pekingu. Novinka se jmenuje Vertu Aster P a jak jistě tušíte, nejedná se o levnou záležitost.

Tělo z titanu, záda z krokodýlí kůže

Vertu Aster P opět vsází na luxusní materiály, do kterých je zasazen poměrně obyčejný smartphone vyšší střední třídy. Telefon bude v nabídce v několika provedeních, přičemž všechna z nich mají společnou konstrukci z titanového rámu, safírového skla a zad z krokodýlí nebo ještěrčí kůže. Smartphone byl vyroben ručně ve Velké Británii, podpis člověka, který jej vyrobil, je uveden pod otvíracími dvířky na zádech; na tomto místě se zároveň nachází slot na SIM kartu.

Vertu Aster P bude dostupný ve dvou řadách – Baroque a Gothic, každá z nich pak nabízí nepřeberné množství barevných variant.

Na každém telefonu také najdeme speciální hardwarové tlačítko, jehož stisknutí vás spojí s osobnjí službou, která vám ulehčí život v mnoha oblastech – dá dohromady cestovní plán, rezervuje stůl na večeři, apod.

Vcelku obyčejný smartphone střední třídy

Pokud se na Vertu Aster P podíváme jako na běžný smartphone, papírová specifikace vás zřejmě příliš nenadchne. Přes čelní stranu se rozprostírá na dnešní dobu titěrný 4,97″ Full HD displej s poměrem stran 16:9, kvůli designově tvarovaným rámečkům však telefon není tak malý, jak by ve skutečnosti mohl být. Potěší však jeho krytí safírovým sklem, které je výrazně odolnější na poškrábání než tradiční odolná skla.

Nad displejem se nachází 20Mpx selfie kamerka, hlavní fotoaparát na zádech se pyšní rozlišením 12 Mpx. Telefon pohání čipset Qualcomm Snapdragon 660 podpořený 6 GB RAM, ukládání dat zajišťuje vnitřní úložiště s kapacitou 128 GB. Akumulátor má kapacitu 3 200 mAh a dobíjí se USB-C konektorem s podporou technologie Quick Charge 3.0. Na telefonu běží operační systém Android 8.1 Oreo s vlastní nadstavbou od Vertu.

Cena a dostupnost

Vertu Aster P bude prodáván exkluzivně v Číně, jeho cena startuje na 29 800 CNY (asi 140 tisíc korun se započtením DPH), do prodeje ale půjde i speciální edice Dazzling Gold, jejíž cena je závratných 98 tisíc CNY (i s DPH asi 383 tisíc korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. za tu cenu si radsi koupim 3 iphony

  2. vertu zdochlo ako tam dali Android , teraz je to už mrtva vec

  3. Jsem velice rád že se VERTU vrací je to nejlepší telefon co jsem kdy držel v ruce a ne jak ty plasty co prodávají. A lidé co píší že za ty peníze si koupí 3,4,10 jiných telefonu. Lidi ty telefony nejsou určené pro vás.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).