Domů » Bleskovky » Velký návrat Galaxy Note7? Samsung se prý chystá prodávat repasované kusy (oživeno)

Velký návrat Galaxy Note7? Samsung se prý chystá prodávat repasované kusy (oživeno)

Samsung Galaxy Note7 byl bezpochyby velkým tématem loňského roku, jeho dvojnásobné stáhnutí z prodeje nakonec podle finální zprávy z vyšetřování zapříčinily vadné akumulátory od dvou výrobců. Tento neslavný konec zamrzel dvojnásob, že jiný takto vybavený tabletofon s vestavěným stylusem na trhu není.

Oficiálně: Samsung Galaxy Note7 explodoval, protože…

Samsungu se ve skladech válí zhruba 2,5 – 3 miliony vrácených kusů, a pokud je jedinou vadnou komponentou akumulátor, nemusel by být takový problém vrátit je do oběhu. Podle deníku The Korea Economic Daily nad tímto tématem skutečně korejský gigant přemýšlí a údajně chystá comeback repasovaných Galaxy Note7 v červnu letošního roku.

note7_blue_coral

Telefony prý dostanou akumulátor s menší kapacitou 3 000 – 3 200 mAh (původní model měl 3 500 mAh), nové tělo, ale jinak vše zůstane při starém. Předpokládáme, že tyto kusy projdou nově nastolenou důkladnou kontrolou, aby se problémy s hořením již neopakovaly.

Samsung vylepšil testy kvality. Podívejte se, čím vším nové telefony musí projít

Bohužel pokud jste měli na repasovaný Galaxy Note7 zálusk, musíme vás zklamat, Samsung údajně tuto sérii vypustí pouze na rozvíjející se trhy, jako je Indie či Vietnam, zvažována je i Jižní Korea. Na druhou stranu, tento krok je vcelku logický, zanedlouho totiž budou představeny nové vlajkové modely Galaxy S8 a S8″, koncem léta by pak měl dorazit Galaxy Note8.

Aktualizováno 22. 2. 2017

Indické zastoupení Samsungu popřelo, že by se chystalo prodávat repasované smartphony Galaxy Note7. Zatím však není jisté, byla původní zpráva zcela smyšlená, nebo se netýká Indie, ale jiných rozvojových zemí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Proč ne, ohořelé kusy budou mít zajímavou patinu:)

 2. Ale jo, dobrý krok – do rozvojové země pošlou Note7 za zlomek původní ceny, a na zbytek světa se vykašlou, protože většina lidí by raději koupila o dost levnější Note7 než nový Note8…

  • S tím se nikam nepovezou. Dají na to „plnou“ cenu, hodí to do svých kmenových prodejen a za pár dní prodáno:) Žádné dopravné, marže, školení servisů, atd.

  • my sme tiez rozvojova krajina. Ale snad cez internet to pojde poslat :)

   • Ty si to fakt koupíš? Telefon, u kterého už jednou ujišťovali, že našli příčinu a hořel znovu? Do třetice všeho dobrého, co? :)

 3. Hmmm, pokud to bude ve Vietnamu, tak jsem zvědav na cenu. Zatím mě stačí Note 5 v dualu, ale za dobrou cenu bych šel do 7.

 4. osobne bych si ho koupil. mel jsem vplanu kupovat note 7 stejne az letos az by klesla cena pod 15.000 a klidne bych 10 – 15.000 dal..

  • Když ho dají za 10k a zárukou že bude baterie cajk, proč ne.
   Ale to bych měl další krám domů…Na. ETA chodím z 70% z MotoX, občas přes tablet Lenovo a výjimečně na PC.

 5. Tohle mi nepřijde od Samsungu jako dobrý krok.
  Měl jsem za to, že firma chce aby na notebook a aféru kolem něj uživatele zapomel,Kdo ví co tím sleduji.

 6. Pokud to opravdu chteji udelat, tak jsou to diletanti. Ten prusvih vyresili rozumne i prekvapive pokorne a ted jim „okraly hnidy“, tak na tom chteji jeste neco trhnout? No tepic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).