Velká škatulata v Microsoftu. Společnost opouští šéf Windows Terry Myerson

Microsoft oznámil velkou reorganizaci ve svých řadách. Mění se nejen organizační struktura, ale i jednotlivé posty. Patrně největší změnou je ale odchod šéfa divize Windows and Devices (Windows a zařízení) Terryho Myersona z Microsoftu.

Myerson pracoval v Microsoftu 21 let a vystřídal několik pozic, velel například inženýrským a softwarovým týmům zodpovědným za Microsoft Exchange nebo Windows Phone. Jeho odchod není okamžitý, pár měsíců bude spolupracovat s ředitelem Microsoftu Satyou Nadellou na hladkém procesu reorganizace.

Spolu s Myersonem končí celá divize Windows a zařízení, respektive rozděluje se na dvě organizační jednotky – Experiences and Devices (zkušenosti a zařízení) a Cloud and AI (cloud a umělá inteligence). První divize se bude mít na starosti hardware a software a povede ji Rajesh Jha. O hardware se bude starat Panos Panay, který povýšil na produktového ředitele, týmu okolo systému Windows pak bude velet Joe Belfiore.

Divizi Cloud and AI bude velet současný šéf Azure Scott Guthrie. Tato jednotka bude mít na starosti veškerý cloud, serverové služby a produkty využívající umělé inteligence.

Podle Mary Joe Foley ze serveru ZDNet motivoval Satya Nadellu k reorganizaci úspěch balíku Office, u něhož došlo k úspěšnému přerodu ze samostatné aplikace na službu navázanou na předplatné. Podobně by údajně chtěl Nadella změnit i další odvětví, aby byla velká část byznysu Microsoftu postavená na výnosech z předplatného. Bude čím dál více položek ve Windows 10 navázáno na předplatné, např. Office 365? To se dozvíme až v budoucnosti.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku