Domů » Bleskovky » Velká škatulata v Microsoftu. Společnost opouští šéf Windows Terry Myerson

Velká škatulata v Microsoftu. Společnost opouští šéf Windows Terry Myerson

Microsoft oznámil velkou reorganizaci ve svých řadách. Mění se nejen organizační struktura, ale i jednotlivé posty. Patrně největší změnou je ale odchod šéfa divize Windows and Devices (Windows a zařízení) Terryho Myersona z Microsoftu.

Myerson pracoval v Microsoftu 21 let a vystřídal několik pozic, velel například inženýrským a softwarovým týmům zodpovědným za Microsoft Exchange nebo Windows Phone. Jeho odchod není okamžitý, pár měsíců bude spolupracovat s ředitelem Microsoftu Satyou Nadellou na hladkém procesu reorganizace.

Spolu s Myersonem končí celá divize Windows a zařízení, respektive rozděluje se na dvě organizační jednotky – Experiences and Devices (zkušenosti a zařízení) a Cloud and AI (cloud a umělá inteligence). První divize se bude mít na starosti hardware a software a povede ji Rajesh Jha. O hardware se bude starat Panos Panay, který povýšil na produktového ředitele, týmu okolo systému Windows pak bude velet Joe Belfiore.

Divizi Cloud and AI bude velet současný šéf Azure Scott Guthrie. Tato jednotka bude mít na starosti veškerý cloud, serverové služby a produkty využívající umělé inteligence.

Podle Mary Joe Foley ze serveru ZDNet motivoval Satya Nadellu k reorganizaci úspěch balíku Office, u něhož došlo k úspěšnému přerodu ze samostatné aplikace na službu navázanou na předplatné. Podobně by údajně chtěl Nadella změnit i další odvětví, aby byla velká část byznysu Microsoftu postavená na výnosech z předplatného. Bude čím dál více položek ve Windows 10 navázáno na předplatné, např. Office 365? To se dozvíme až v budoucnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

32 komentářů

 1. Krysy opousteji potapejici se lod

 2. A časem pěkně navážou na předplatné i samotné Windows.

  • Joe – muž velkých vizí, odchodů a návratů.
   To foto pro pamětníky hovoří za vše – tohle bude ještě jízda.
   Problém je v tom, že nikdo vlastně nakonec neví, jestli do kopce, nebo z kopce…

  • Co je na tom pěkne ?

 3. Coz nic nemeni na faktu ze vsechny varianty W10 jsou katastrofa.

  • To nic nemění na tom, že W10 jsou nejlepšími, jaké tu kdy byli

  • W10 jsou konečně moderním, spolehlivým a nejlepším OS Microsoftu na úrovni. Šlapou jako víno jak na starých vykopávkách, tak logicky i nových respektive současných PC.

  • Takze preto nie su ziskove a v ms prioritach idu do uzadia ????????

  • Cituji „operační systém Windows je stále důležitým zdrojem příjmů Microsoftu“.

   Jinak W10 jsou pořád ziskové, nepleť si to s mobilními Windows.

  • htcjirka: Ještě, že je ten apríl a nemyslíš to vážně, i přesto se mnou teda tvůj vtip zamával :D Moderní a spolehlivé, haha.

  • menty, to je relativne, kazdy by chcel nieco ine, v kazdom pripade je to to najmodrenejsie a najuspesnejsie v ramci operacnych systemov na PC.

  • Koukam, ze nekteri tady slavi aprila hodne kvalitnim matrosem, vid Q?

  • jirka ved ty si zhuleny po cely rok…

  • Jednak tohle ty nemuzes vedet, a druhak nejsem to ja, kdo tady vypisuje k0k0tiny o nejmodenerjim a nejuspesnejsim OS a podobne fantasmagorie.

 4. Vzpomínám si na doby kdy dokonce některá města v NSR přešla na Linux a po čase se poslušně vrátila pod křídla Microsoftu a nic nesvědčí o tom, že se něco změní. Í já jsem byl nucen používat Windows po desítky let, přestože moje zkušenost s tímto operačním systémem je zcela negativní. Pokud nevznikne ve světě mnohem dokonalejší produkt, který by přesvědčil uživatele o svých výhodách, nic se nestane a vše zůstane při starém. Z hlediska monopolního postavení si může Microsoft diktovat ceny a rozsah použití. Proč je tento systém í po řadě let výzkumu stále v plenkách ? Řada expertů navrhovala, aby Microsoft vytvořil zcela nové jádro OS, v podstatě aby začal od nuly, zůstalo to bez odezvy. Když něco v OS neběží jak má, udělá se odbočka nakonec je těch odboček tolik, že nikdo neví kudy vede silnice!

  • Ten konec je ve všem okolo nás stejný.
   A víš proč?
   No protože peníze.
   Až bude nové za cenu záplaty, potom se dočkáš.
   Prachy jenom prachy nečekají, když na ně šáhneš, už Tě mají…

  • Ještě ti táhne z huby chlast, jdi se vyspat vochmelko.

  • SLOVovca
   Psí čich.
   A co by na tohle řekli elektrotechnici jsi nepomyslel příteli?

 5. Je to v pi.ci ???? ms. Win arm chcu presadiť na notebookoch? V kombinácii s mobilmi možno. Ale to by ich najprv nemohli zrušiť, aby aspoň tie aplikacie ktoré v store boli ostali a vyvijaly sa. Takto po zruseni w10m sa aplikacie na win ARM v preklade univerzálne, neviem ci oslovia cez notebooky takú masu akú by sa im podarilo keby v tom pokracovali cez mobily. No co uz. Su tam geniovia. Ale od genia ku bláznovy je len krôčik

 6. Tak doufejme, ze snad brzo skonci ten marazmus, do ktereho se MS v klientske oblasti propadl za poslednich par let. Bude to ovsem vyzadovat jeste radikalnejsi opatreni. Ukonceni nepovedenych W10 a navrat k fundamentum, na kterych MS vybudoval sve jmeno a duveru zakazniku, o kterou snad jeste ne nenavratne prisel. Bude to ale hodne bolet.

  • nezmysel. Zakladny smer vyvoja Win10 na desktope je logicky a od Win8 sa nemeni, extempore so start menu na tom nic nemeni. 1. Aplikacie s centralnym obchodom a izolovane v sandboxe tak aby neza.sierali system, 2. prisposobenie na rozne velkosti displejov. 3. opatovna snaha o rozsirenie na ine platformy ako Intel.

  • Nevíš kde je zákazník Petr2 (neregistrovaný)?
   Kdyby jsi ho náhodou potkal, že pozdravuji.
   Snad to nebude bolet.

  • cize ked si niekto vybudoval dôveru na parných strojoch, tak pri tom má ostať dodnes ? :D Mr. Arakin (neregistrovaný) bež späť do jaskyne prosím..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).