Domů » Bleskovky » Vaše příští paměťovka bude možná od Western Digital: Společnost pohltila konkurenční SanDisk

Vaše příští paměťovka bude možná od Western Digital: Společnost pohltila konkurenční SanDisk

Není to ani rok, co se SanDisk pochlubil tím, že během svojí existence vyrobil 2 miliardy microSD karet v souhrnné kapacitě 11,1 bilionů megabajtů (více informací). Zřejmě tak chtěl dát na odiv svoji velikost před chystanou akvizicí společností Western Digital, která byla oznámena tři měsíce na to. Akvizici za 19 miliard dolarů (450 miliard korun) nyní schválily veškeré příslušné orgány.

StorageReview-WD-SanDisk-Integration

Western Digital získává nejen veškeré vývojové a výrobní kapacity SanDisku, ale také velkou řadu patentů a značný podíl v oblasti flashových pamětí a SSD disků, v nichž výrazně zaostával. Bohužel ani jedna z kalifornských společností zatím neuvedla podrobnosti k obchodu, dá se předpokládat, že SanDisk bude fungovat nadále pod vlastní značkou jako dceřiná firma Western Digital. Fúze by měla být zcela dokončena ještě v tomto čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Jen takový detail … 19 miliard dolarů, určitě nebude 450 milionů korun

  • Jakub Karásek

   Diky za upozorneni, opraveno. Pri tomhle kurzu by se na dovolenou v USA jezdilo jinak :-)

   • Btw. SSD je flash paměť. To je jako byste napsali, že prodejce prodává ovoce i jablka:-) Pokud něco, tak příp. vyzdvihnout přenosné audiopřehrávače, kde dokázal někdy získat až status kultu.

   • UNI:
    Taky jsem měl MP3ky jen Sandisk a v nich alternativni linuxovy fw Rockbox, se kterým se z toho stala SUPER MP3ka :-) Bohužel poslední mi byla ukradena a nějak jsem se už nerozhoupal ke koupi nové… ono je to taky problém, když se MP3ky obecně už moc neprodávají a když, tak jen nějaké čínské šmejdy, co se sekají jak kdyby uvnitř byla 486ka :-D

 2. Když si vzpomenu kolik stál chcípáček Nokia, tak je to úsměvné. Jinak pro WD mám slabost už dlouhé roky a přeji jim jen úspěchy :-)

 3. Snad se tim upevni konkurence proti Samsungu. Uz ted je Evo 850 nejprodavanejsi SSD.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).