Domů » Bleskovky » Vaše příští paměťovka bude možná od Western Digital: Společnost pohltila konkurenční SanDisk

Vaše příští paměťovka bude možná od Western Digital: Společnost pohltila konkurenční SanDisk

Není to ani rok, co se SanDisk pochlubil tím, že během svojí existence vyrobil 2 miliardy microSD karet v souhrnné kapacitě 11,1 bilionů megabajtů (více informací). Zřejmě tak chtěl dát na odiv svoji velikost před chystanou akvizicí společností Western Digital, která byla oznámena tři měsíce na to. Akvizici za 19 miliard dolarů (450 miliard korun) nyní schválily veškeré příslušné orgány.

StorageReview-WD-SanDisk-Integration

Western Digital získává nejen veškeré vývojové a výrobní kapacity SanDisku, ale také velkou řadu patentů a značný podíl v oblasti flashových pamětí a SSD disků, v nichž výrazně zaostával. Bohužel ani jedna z kalifornských společností zatím neuvedla podrobnosti k obchodu, dá se předpokládat, že SanDisk bude fungovat nadále pod vlastní značkou jako dceřiná firma Western Digital. Fúze by měla být zcela dokončena ještě v tomto čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments