Domů » Bleskovky » V Marketplace je už téměř 100 českých aplikací

V Marketplace je už téměř 100 českých aplikací

Díky uvolnění aktualizace Mango se Windows Phone Marketplace rozrůstá o velké množství nových hodnotnějších aplikací. Microsoft s příchodem Manga otevřel dveře také českým vývojářům. Ti se okamžitě chopili šance, a tak má Marketplace již téměř stovku vlastních českých aplikací. A jejich počet stále vzrůstá. Jen za poslední měsíc se téměř zdvojnásobil. V září si již více než polovina českých vývojářů, registrovaných pro Windows Phone 7, odemkla svůj telefon. To jim umožňuje jeho prostřednictvím pracovat s aplikacemi třetích stran Přes 10 % českých vývojářů svou aplikaci umístilo na Marketplace.

- -

„Do českého Marketplace svými aplikacemi přispívá čím dál více vývojářů a pociťuji i zvětšující se uživatelskou základnu. Moje aplikace (TV Program, Svátky, WP Bench apod.) mají až překvapivou stahovanost, a každý desátý uživatel je ochotný za aplikaci zaplatit,“ říká Robert Varga, vývojář Windows Phone aplikací a Microsoft Influencer.

Nejstahovanější volně dostupnou českou aplikací jsou v tuto chvíli WMM Jízdní řády. Tato aplikace slouží k vyhledávání dopravního spojení. K dipozici je vlak, autobus, letadlo, ale i městská hromadná doprava. Jízdní řády jsou čerpány z oblíbeného serveru idos.cz. Nejvíce stahovanou placenou aplikací jsou pak Bankomaty. Díky této aplikaci je možno vyhledat nejbližší bankomaty nejen dle vaší aktuální GPS pozice, ale i kolem libovolně zvoleného místa na mapě.

-

Další aplikací, kterou uživatelé Windows Phone jistě uvítají, jsou velmi oblíbené Mapy.cz. Již nyní je možno aplikaci využít k vyhledávání zajímavých míst ve svém okolí. Chybět nebudou ani klasické funkce, jako je vyhledávání nebo přepínání mapových podkladů, včetně vrstev.

Tip: Pracujete na aplikaci pro Windows Phone? Představte ji uživatelům v našem fóru a nechte si ji otestovat!

Marketplace se ale plní také aplikacemi, které jsou speciálně vyvinuty pro B2B sféru. Například s Phone Manager mají majitelé e-shopů využívajících platformu Zoner inShop 4 přehled o objednávkách přímo v telefonu. Jakmile jsou produkty z objednávky naskládány v krabici či předány na poštu,stačí pouze několika doteky změnit stav objednávky. Někteří obchodníci automaticky u nových neověřených zákazníků provádějí ověřovací hovor, s touto aplikací je to otázkou dvou doteků displeje a je možné s novým klientem mluvit. Stejně snadná je díky uvedené aplikaci i mailová komunikace s obchodními partnery. 

„Velmi nás těší zájem českých vývojářů, kteří s otevřením Marketplace okamžitě využili nové příležitosti a ihned se pustili do vývoje vlastních aplikací. Díky svým nápadům usnadní a zpříjemní vyhledávání na Marketplace statisícům uživatelů nejen z České republiky, ale i výrazným způsobem rozšíří užitnou hodnotu Windows Phone,” dodává Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

-

Stále také pokračuje soutěž o nejstahovanější aplikaci pro Windows Phone, kterou Microsoft vyhlásil v souvislosti s uvolěním Windows Phone 7.5 (Mango). Soutěží se o nejlepší aplikaci pro Windows Phone. Tvůrci těch nejstahovanějších vyhrají hodnotné ceny, jako jsou například herní konzole Xbox 360, batohy, trička nebo exkluzivní umístění do českého seznamu doporučených aplikací na Marketplace. Přehled pravidel soutěže a podrobný návod, který pomůže se základy vývoje aplikací pro Windows Phone, je k.dipozici na této adrese. Dostupné aplikace, které byly vyvinuty v České republice pro Windows Phone Marketplace, si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: tisková zpráva

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Jen tak dál a houšť :-)

 2. Tomáš Hubálek (neregistrovaný)

  Docela by mě zajímaly počty těch stahování. Moje aplikace (Analog Gauge Weather) dokázala udělat cca 220 stažení za tři týdny.

  To mi přijde ve srovnání s Androidem, jako hrozná bída…

  • „Neber toto jako hanobení tvé aplikace“

   Otázkou je zda je tvoje aplikace dost kvalitní pro WM trh nebo jestli je WM trh ještě tak malý. Já si pořídil telefon s widlema až těsně před Mangem neboť to byl značně nedotažený systém.

  • Tomáš Hubálek (neregistrovaný)

   dejvi_cz: No to je samozřejmě otázka, na kterou se snažím získat odpověď. Proto jsem tu dal to číslo a doufám, že ostatní vývojáři se taky podělí o informace.

   BTW: downloady neouvisí příliš s kvalitou aplikace. Pokud aplikace dobře vypadá na screenshotech a je na rozumném místě v hledání, může stát za starou belu a stejně by měla mít alespoň trochu rozumné downloady.

   Download není aktivní instalace.

 3. Snad jen otázka kdy bude vybrán výherce prvního notebooku? Mělo se tak stát už 30. září :)

 4. Robert Varga

  Necroman: „Soutěž probíhá od 1. 9. 2011 do 15. 12. 2011“

 5. Robert: Bez ohledu na počet stažení aplikací vybere porota sestavená ze zaměstnanců společnosti Microsoft s.r.o. tři výherce notebooku ACER a to následně: jednoho výherce 30. září 2011, jednoho výherce 31. října 2011 a jednoho výherce 30. listopadu 2011.

  Nedělám si moc iluze o výhře, ale tebe vidím na horkého kandidáta :)

 6. Nedá se nějak zjistit, kolik uživatelů WP v České republice je? Nebo alespoň uživatelů s českým ID? Jen tak pro informaci:)

 7. David Petrla (neregistrovaný)

  Moje aplikace Accurate Tuner Beta a Agile Metronome Beta maji kazda nekolik tisic stazeni. Ale byly publikovany pred otevrenim ceskeho marketplace pres prostrednika Yalla Apps. Na ceskem marketplace ani nejdou stahnout. Obe bohuzel funguji blbe pod Mangem – ladicka ukazuje spatne tony a metronom tuka nepravidelne. :-\

  Snazim se to ted opravit. Finalni verze budu publikovat na marketplace cz.

  Muj blog:

  [odkaz]

 8. David Petrla (neregistrovaný)

  Jeste dodam, ze krivka stahovani tuneru (ladicky) ma paradni tvar – je to exponenciala! Kazdy tyden si ji stahlo vice lidi a i ty tydenni prirustky rostly. Tefy do vydani Manga… :-(

  Prumerne hodnoceni asi 60+ lidi bylo 4,88 (5 je max). Druha nejlepsi ladicka ma asi 3,5… Ted to samozrejme pada. Ale uz vim, ze to jde opravit, skoro to mam. Popisi na blogu, v cem byl problem – Mango ma ponekud jine chovani objektu Microphone.

 9. Mozna tam 100 aplikaci je, ale uzitecne nektere moc nejsou :-(

  Co bych uvital je:

  1) aplikace na profily – zmena hlasitosti (pripadne dalsich veci) dle casu, GPS, WiFi, BT,event v kalendari (alespon ten cas kdyby byl)

  2) opravdu poradny RDP klient – koupil jsem zatim ten jeden co tam je, ale neni to uplne ono :-(

  3) opravdu poradny budik – G-alarm, ktery jsem koupil neumi nastavit dny, coz je pak uplne na nic.

  Pak me dost stve, ze spousta aplikaci v ceskem marketu neni (a to ani freeware, twitter klient budiz prikladem) a naopak, ze nektere ceske aplikace nejsou treba v US marketu (viz mapy.cz), takze co je horsi, mit cesky nebo us ucet?

 10. Udelejte prosim nekdo sim toolkit app a budete u me kingove :-)

 11. Tomáš Hubálek (neregistrovaný)

  @mlndsk – nejsem si jistý, jeslti to se stávajícím API půjde udělat. Chtěl jsem např. udělat Live Tile se stavem baterie ale v Silver Lightu na to prostě není API. Stejně tak si nejsem jistý, jestli existuje API na ty profily (viz [odkaz])

  Ona je mezi jednoduchostí (proklamovaná výhoda WP7) a omezeností velmi tenká hranice.

  @Pejvl – to IMHO takz nepůjde, kvůli tomu, že na to není API.

  Tady nejste kluci na Androidu ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).