Další posily pro Windows Phone 8.1: V létě mají být představeny tři nové Lumie

Akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem prozatím nepřinesla žádné hmatatelné ovoce a na nové Lumie se stále čeká. Toto čekání by však nemuselo být dlouhé, Evleaks vypustil na internet kalendář uvedení trojice nových telefonů Microsoftu, přičemž odhalení prvního z nich je již téměř na spadnutí.

 

Datum vypuštění nových strojů na trh má být podle Evleaks tři až čtyři týdny po „Sales decision“, tudíž příchod prvního modelu, RM-1017, můžeme očekávat počátkem srpna. Je možné, že se jedná o celosvětovou obdobu RM-1018, která se v minulých dnech objevila v certifikaci FCC a spekuluje se, že se jedná o Lumii 530.

  
RM-1018 v certifikaci FCC

Druhé zařízení má označení RM-984 a již dříve se objevilo v datech reklamní sítě AdDuplex, podle níž bude mít toto zařízení 5palcový displej s HD rozlišením, odhaduje se, že se jedná o nástupce Lumie 720. Představen má být v září společně s modelem RM-1028, který je prozatím záhadou. Jeho označení má nejblíže RM-1027, což je čínská obdoba Lumie 635 nebo RM-1030, to je Nokia XL. Snad se neobjeví žádné komplikace a toto léto bude ve znamení generační obměny stávajících Lumií, možná již s logem Nokia by Microsoft.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku