Domů » Bleskovky » V Číně se bude prodávat Lumia 635 s gigabajtem RAM, ponese označení Lumia 638

V Číně se bude prodávat Lumia 635 s gigabajtem RAM, ponese označení Lumia 638

Nokia Lumia 635 je zařízení, při jehož návrhu bylo hleděno především na cenu komponent pro maximální snížení koncové ceny. Díky tomu postrádá hardwarová tlačítka pod displejem a hardwarovou spoušť fotoaparátu, některé senzory a nabídne pouze 512 MB RAM, ačkoliv čtyřjádrovému procesoru by jistě slušelo dvojnásobné množství. Výrobce připravil po vzoru Lumie 525 i variantu s jedním gigabajtem, v prodeji ale bude zřejmě jen na čínském trhu.

 

Nokia Lumia 638, jak se model s 1 GB RAM jmenuje, byla zachycena na webovém obchodě čínského virtuálního operátora Shanxi Mobile, který spadá pod China Mobile. Na tomto místě lze tento model s podporou dvou SIM karet předobjednat za 1199 juanů, což je v přepočtu asi 3 900 Kč. Na těchto stránkách je Lumia 638 vyobrazena například s úvodní obrazovkou hry FIFA 14, která na Lumii 635 kvůli nedostatku RAM nelze spustit.

 

Hardwarová výbava je jinak stejná, jako u původního modelu – 4,5″ displej s virtuálními tlačítky, čtyřjádrový Snapdragon 400, 8 GB vnitřní paměti a podpora nejrychlejších sítí LTE. Datum prodeje neznáme, bohužel neočekáváme, že se objeví celosvětová verze tohoto modelu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Tam sa vždy predavali rovnaké telefóny s lepšou vybavou. Napr. sa tam predavala Lumia 920T, ktorá mala snapdragon S4 PRO. (základný takt CPU 1.7GHz a grafický čip Adreno 320)

  2. FIFA 14 funguje aj na klasickej Lumiji 630, len trochu inou cestou :D

  3. Ondřej Gardavský

    Neexistuje žádný operátor Shanxi Mobile (ať to mají na svém webu napsáno jakkoli – kdo se občas setkává s čínskou angličtinou, často tvořenou strojovým překladem, ten pochopí), jedná se o lokální pobočku China Mobile v provincii Shanxi. A jelikož má China Mobile mobilní síť ne úplně kompatibilní se zbytkem světa, tak je to pro českého uživatele poměrně nezajímavý model, protože ve 3G síti si s ním neškrtne. Podobně i v diskuzi zmiňovaná Lumia 920T – to je opět varianta dělaná na zakázku pro tohoto operátora a to T na konci je odvozeno od TD-SCDMA (což je právě ten nekompatibilní standard 3G).

    • To je vcelku pochopitelné. Ale ony modifikace nekončí pouze u síťových standardů a přidávají rychlejší procesory, víc paměti :-/ Proč to může dostat Čína a Evropa ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).