Domů » Bleskovky » V České republice se začal prodávat Samsung Ativ Tab

V České republice se začal prodávat Samsung Ativ Tab

Samsung na loňském veletrhu IFA v Berlíně představil početnou rodinku tabletů s Windows 8/RT a také vůbec první telefon s Windows Phone 8 – model Ativ S. Zatímco na uvedení smartphonu si budeme muset počkat až do února, tablet Samsung Ativ Tab s Windows 8 se právě nyní začal prodávat na českém trhu.

  

ATIV Tab na platformě Windows RT má velikost 265,8 x 168,1 x 8,9 mm a hmotnost 570 gramů, o zobrazování se stará LCD displej s úhlopříčkou 10,1 palce a HD rozlišením (1366 x 768 px). Pohání jej dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a nechybí 2 GB operační paměti RAM.

  

Z dalších hardwarových prvků můžeme zmínit zadní 5Mpx fotoaparát s autofokusem a diodovým bleskem, přední 1,9Mpx kamerku pro videohovory a celou řádku senzorů (akcelerometr, gyroskop, světelný, kompas, sevření). Ativ Tab samozřejmě nabídne také spoustu možností konektivity jako Bluetooth 4.0 s podporou NFC, USB 2.0 host, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4 i 5 GHz), GPS/Glonass, Micro HDMI, a 3,5mm jack. Na našem trhu se oficiálně prodává 32GB varianta bez 3G modulu, kterou můžete pořídit za 17 990 Kč.


Rychlý videopohled z veletrhu IFA, podrobnou recenzi tabletu pro vás připravujeme

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Tomáš Slavíček

    Ta cena je hodně vražedná, za tablet s Windows RT, s 16 GB volné paměti, s displejem se základním rozlišením a s žádným příslušenstvím navíc (klávesnice apod.)… Ach jo.

  2. Drobek (neregistrovaný)

    Tak ta cena je úplněk mimo… A verze s 3g modulem bude samozřejmostí o 1000–1500 dražší. K tomu nějaký dok.. s klávesnicí a hned je to 20000…To půjde nadračku :-)

  3. OMG, vskutku „líbivá“ cena.

  4. Samsung zastaví prodej svého Ativ Tab,pro nezájem..

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).