V České republice se začal prodávat Samsung Ativ Tab

Samsung na loňském veletrhu IFA v Berlíně představil početnou rodinku tabletů s Windows 8/RT a také vůbec první telefon s Windows Phone 8 – model Ativ S. Zatímco na uvedení smartphonu si budeme muset počkat až do února, tablet Samsung Ativ Tab s Windows 8 se právě nyní začal prodávat na českém trhu.

  

ATIV Tab na platformě Windows RT má velikost 265,8 x 168,1 x 8,9 mm a hmotnost 570 gramů, o zobrazování se stará LCD displej s úhlopříčkou 10,1 palce a HD rozlišením (1366 x 768 px). Pohání jej dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a nechybí 2 GB operační paměti RAM.

  

Z dalších hardwarových prvků můžeme zmínit zadní 5Mpx fotoaparát s autofokusem a diodovým bleskem, přední 1,9Mpx kamerku pro videohovory a celou řádku senzorů (akcelerometr, gyroskop, světelný, kompas, sevření). Ativ Tab samozřejmě nabídne také spoustu možností konektivity jako Bluetooth 4.0 s podporou NFC, USB 2.0 host, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4 i 5 GHz), GPS/Glonass, Micro HDMI, a 3,5mm jack. Na našem trhu se oficiálně prodává 32GB varianta bez 3G modulu, kterou můžete pořídit za 17 990 Kč.

Samsung Ativ Tab: Videopohled na kompaktní tablet s Windows 8 (IFA 2012)

Rychlý videopohled z veletrhu IFA, podrobnou recenzi tabletu pro vás připravujeme
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku