Už se to blíží: V září skončí podpora pro Windows Phone 7.8

Microsoft počátkem července zveřejnil tabulku, v níž uvádí, kterým produktům bude v druhé polovině letošního roku a počátkem roku příštího ukončena podpora. Mezi nimi se nachází i mobilní systém Windows Phone 7.8, jenž má být oficiálně odříznutý od aktualizací 9. září.

 

Pro majitele telefonů s Windows Phone 7.8 v podstatě k žádné změně nedojde, poslední aktualizace pro tento systém přišla před více než rokem a podle informací z letošního února se již žádná další nechystala. Po 9. září přejde systém Windows Phone 7.8 do fáze rozšířené podpory, což znamená, že v následujících pěti leteceh může dostávat opravy zabezpečení.

 
Nejoblíbenějším modelem s Windows Phone 7.8 byla Nokia Lumia 800

Do fáze rozšířené podpory vstoupí v lednu příštího roku nejpoužívanější operační systém na stolních počítačích a noteboocích, Windows 7. Oficiální ukončení podpory Microsoftu pro tento produkt je stanoveno na 13. ledna 2015. Jeho uživatelé by však podle posledních spekulací mohli dostat bezplatný upgrade na Windows 9 „Threshold“.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku