Domů » Bleskovky » Už se to blíží: V září skončí podpora pro Windows Phone 7.8

Už se to blíží: V září skončí podpora pro Windows Phone 7.8

Microsoft počátkem července zveřejnil tabulku, v níž uvádí, kterým produktům bude v druhé polovině letošního roku a počátkem roku příštího ukončena podpora. Mezi nimi se nachází i mobilní systém Windows Phone 7.8, jenž má být oficiálně odříznutý od aktualizací 9. září.

 

Pro majitele telefonů s Windows Phone 7.8 v podstatě k žádné změně nedojde, poslední aktualizace pro tento systém přišla před více než rokem a podle informací z letošního února se již žádná další nechystala. Po 9. září přejde systém Windows Phone 7.8 do fáze rozšířené podpory, což znamená, že v následujících pěti leteceh může dostávat opravy zabezpečení.

 
Nejoblíbenějším modelem s Windows Phone 7.8 byla Nokia Lumia 800

Do fáze rozšířené podpory vstoupí v lednu příštího roku nejpoužívanější operační systém na stolních počítačích a noteboocích, Windows 7. Oficiální ukončení podpory Microsoftu pro tento produkt je stanoveno na 13. ledna 2015. Jeho uživatelé by však podle posledních spekulací mohli dostat bezplatný upgrade na Windows 9 „Threshold“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

24 komentářů

 1. To chtějí tak brzo odstřihnout Windows 7? Tomu se mi nechce věřit :)

  • To je jen ukončení hlavní fáze technické podpory, u Windows XP ti taky hlavní fáze skončila už 14. dubna 2009, ale úplné odstřižení/konec bezp. záplat přišlo až nedávno.U Windows 8 končí hlavní fáze 2018.

   Stěžejní je ukončení rozšířené podpory a to u Windows 7 končí 14. ledna 2020

  • Chlapi nechci nic říkat ale titulek mluví o WINDOWS PHONE :)

  • @HTCJIRKA, Jojo to máš vlastně pravdu:)

   @MKLUMIA1020, Chlape a co si pořádně přečíst článek? :)

  • Přesně tak, nečíst jen nadpisy, ale celý článek, který není jen o Windows Phone :-)

  • Pardom OMLUVA – dneska jsem nějaký rozladěný a četl jsem skutečně jen ten nadpis :)

 2. Vyhledavani v produktech s dobou podpory ma Microsoft na svych strankach odjakziva. napriklad [odkaz]

 3. Hlavni faze TP pro Win7 skonci uz pristi rok v lednu? Dela si MS legraci? W8 se mi nelibi a nikdy si jej na pocitac nedam!

  • Nikdo te nenutí používat metro, a po menších úpravách máš systém vzhledu win7, ale rychlejsi..

  • Petr (neregistrovaný)

   co šílíte, to je jen všeobecná podpora, aktualizace a všechno budou až do roku 2020, takže kliiid

  • on ten článek je zavádějící, resp. nepřesný:

   „Do fáze rozšířené podpory vstoupí v lednu příštího roku nejpoužívanější operační systém na stolních počítačích a noteboocích, Windows 7. Oficiální ukončení podpory Microsoftu pro tento produkt je stanoveno na 13. ledna 2015. “

   Problémem je poslední mnou citovaná verze je nekorektní a vyvolává zde koukám hysterie.

 4. XYZ (neregistrovaný)

  No co, tak o podporu přijde všech pět uživatelů WP7.8.

  • qwerty (neregistrovaný)

   Ale hned se zdvojnasobi podil WP8 kdyz tech par uzivatelu prejde na novejsi WP

  • Nebo se na WP vykašle, záleží na daném člověku a jak vnímá to, co MS s WP 7 provedl.

  • A co MS s WP 7 provedl?? že ho podporoval mnohem déle než je zvykem u drojdů? Navíc uživatelům je to povětšinou jedno, kdo co provedl..

  • Co provedl? Jo aha uživatele WP :D Dnes když si vemu například L800, tak neumí ani polovinu co mobil s Androidem 2.3, takže nesmysly typu měl tenhle update a další jsou mimo. Jde o to co WP 7.x neumí ne co umí… Ano WP 8.x už je jiná káva, ale to už musejí vědět uživatelé verze 7.x jestli dají šanci vyšší verzi a koupí nový telefon :-)

  • Pavel (neregistrovaný)

   smisek asi tak sám jsem měl lumii s wp 7.8 a systém mi velmi vyhovoval, ovšem když u telefonu za 10 tis přestaly vycházet po půl roce aplikace, tak jsem se lumie rychle zbavil( i když telefon byl problém prodat i za třetinu ceny po roce používání). Preventivně jsem se zbavil i pc s windows a již od microsoftu doma nic nechci.Dnes používám iOS a OS X kde je podpora mnohonásobně delší a vše šlape jak má.

  • Peete: WP 7.X je první verzí, coý můžeš srovnávat tak s androidem 1.x, případně iOS 1. S Androidem 2.x srovnávej WP 8.x jako druhou verzi… a už jsme kde? Aplikace na Android 1.x už taky rozhodně nevychází a hodně často ani na 2.x.. takže nevím co tu furt melete..

  • Jediný tu meleš Ty a srovnáváš dost odlišné věci. Zkus srovnat něco, co je současně na trhu… Oprav mě, pokud první verze Androidu byla na trhu s první verzí WP. Asi těžko, že… :-)

  • Myslím, že když začala první verze OS od Googlu, tak tu kraloval Symbian, ale ten už je taky mimo hru. Mluvil jsem o tom, že když moje L800 dostala update na verzi 7.8 tak neuměl ani půlku co třeba můj tehdy sekundární telefon SE Xperia Arc(S) :-)

  • „A co MS s WP 7 provedl?? že ho podporoval mnohem déle než je zvykem u drojdů?“ Tady nejde o „podporu“, každému je jedno, co má za verzi OS, hlavně že mu jdou jeho oblíbené aplikace. Na Androidu 2.3 není problém nainstalovat DNES cca 90% všech aplikací, můžeš toto tvrdit o WP 7.x? NE. Podporu může mít klidně do roku 3000, ale jakmile nemá přísun aplikací, je to de facto mrtvá verze OS. A Windows Phone 8 na zařízení s WP 7.x prostě nenainstaluješ…

 5. to vazne kto bude plakat nad tym ze davno zabudnuty system ma este stale nejaku oficialnu podporu?

 6. Vyvoj jde dopředu a vždy budou oběti bez ohledu na OS, výrobce.Nyní je podpora u WP příkladná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).