Domů » Bleskovky » Už dnes v 15:00: sledujte online premiéru Realme 8 Pro se 108Mpx fotoaparátem

Už dnes v 15:00: sledujte online premiéru Realme 8 Pro se 108Mpx fotoaparátem

V posledním týdnu se s online premiérami nových telefonů doslova roztrhl pytel. Včera na nás čekala premiéra řady OnePlus 9, minulý týden to bylo české představení Xiaomi Mi 11 a na dnešní odpoledne je připravena online konference značky Realme, kde bude představen její nový vlajkový model Realme 8 Pro.

realme 8 pro camera 1

Přenos můžete sledovat od 15:00 prostřednictvím streamu níže. V průběhu odpoledne se na SMARTmanii můžete těšit na souhrnný článek s přehledem novinek. Největším lákadlem novinky by měl být 108Mpx fotoaparát (Samsung ISOCELL HM2). Jedná se o čip o fyzické velikosti 1/1,52“ (efektivní rozlišení 12 000 × 9 000 pixelů), tudíž na každý jednotlivý pixel připadá velikost 0,7 mikronu. Jelikož však čip podporuje technologii slučování informací z devíti sousedních pixelů do jednoho, ve výsledku budou mít jednotlivé fotografie rozlišení 12 megapixelů.

realme 8 Pro | 108 MP. Zachyťte nekonečno

Toto jsou technologické veličiny přímo od Samsungu, Realme nicméně chystá pro tento čip vlastní sadu optimalizací. Jedním z nich je například schopnost bezztrátového 3× přiblížení, které využívá sloučení osmi po sobě jdoucích fotografií do jedné, jejich ořezání a vylepšení pomocí algoritmů pro zvýšení jasu. Realme tvrdí, že touto technologií je schopné pořizovat ostřejší fotografie než některé teleobjektivy s optickým přiblížením.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).