Domů » Bleskovky » Úspěch: Jelly Bean je téměř na 50 procentech zařízeních s Androidem

Úspěch: Jelly Bean je téměř na 50 procentech zařízeních s Androidem

Je tomu asi deset měsíců, kdy byl Android 2.3 „Gingerbread“ s téměř polovičním podílem zdaleka nejpoužívanější verzí populárního systému od Googlu. Od té doby se ale hodně změnilo a v tuto chvíli je již jasným vítězem novější Jelly Bean, a to zejména ve verzi 4.1. Ta v tuto chvíli běží na 36,5 % zařízení s Androidem, zatímco novější 4.2 na 10,6 %. Do statistik se konečně dostala i nejnovější verze 4.3, ta však prozatím zaujíma pouze 1,5% podíl.

Ani Gingerbread však ještě není minulostí. Stále je přítomen na 28,5 % přístrojů a poráží tak i novější 4.0 „Ice Cream Sandwich“ se 20,6% podílem. Verzi 2.1 „Eclair“ ve statistikách již nenajdeme a 2,2 % u Froya naznačují, že ani s ním už se nebudeme vídat dlouho. Google již chystá nový Android 4.4 „KitKat“, který by měl nabídnout vylepšené uživatelské prostředí a představí se nám nejspíše ještě tento rok.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).