Sledujte nás na YouTube

Úspěch: Jelly Bean je téměř na 50 procentech zařízeních s Androidem

Je tomu asi deset měsíců, kdy byl Android 2.3 “Gingerbread” s téměř polovičním podílem zdaleka nejpoužívanější verzí populárního systému od Googlu. Od té doby se ale hodně změnilo a v tuto chvíli je již jasným vítězem novější Jelly Bean, a to zejména ve verzi 4.1. Ta v tuto chvíli běží na 36,5 % zařízení s Androidem, zatímco novější 4.2 na 10,6 %. Do statistik se konečně dostala i nejnovější verze 4.3, ta však prozatím zaujíma pouze 1,5% podíl.

Ani Gingerbread však ještě není minulostí. Stále je přítomen na 28,5 % přístrojů a poráží tak i novější 4.0 “Ice Cream Sandwich” se 20,6% podílem. Verzi 2.1 “Eclair” ve statistikách již nenajdeme a 2,2 % u Froya naznačují, že ani s ním už se nebudeme vídat dlouho. Google již chystá nový Android 4.4 “KitKat”, který by měl nabídnout vylepšené uživatelské prostředí a představí se nám nejspíše ještě tento rok.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *