Domů » Bleskovky » Usínáte často u filmů? Netflix pro vás chystá užitečnou funkci

Usínáte často u filmů? Netflix pro vás chystá užitečnou funkci

Rozmach Netflixu kdysi mnohé překvapil, především majitele půjčoven videokazet, dnes je však tato internetová služba již běžnou součástí našich domácností. Pouštění si filmů či seriálů před spaním je již dnes rutinou, která pomáhá usnout kde komu. Pokud však divák usne dříve, než epizodu či film dokouká, může jej při probuzení čekat nemilé překvapení v podobě neúmyslného zhlédnutí takzvaných spoilerů.

Netflix česky
Netflix (zdroj: Unsplash)

Netflix si toto riziko uvědomuje, a tak chystá funkci, která má uživatelům nabídnout možnost automaticky zastavit přehrávání po 15, 20 nebo 45 minutách, případně po skončení dané epizody. Již by se tedy nemělo stávat, že vám děj uteče klidně i o několik dílů v případě upadnutí do hlubokého spánku.

Funkce je prozatím testována jen na malém vzorku uživatelů telefonů s Androidem, pokud se však setká s úspěchem, provozovatelé služby jsou ochotni ji zpřístupnit širokému publiku, kupříkladu i na televizích. Ta by následně měla být dostupná pod tlačítkem Časovač.

David Preiss

4 komentářů

 1. Netflix by měl hlavně platícím uživatelům poskytnout český dabing.
  HBO to zvládá už 30 let, ale Netflix chce prachy, a nemá česky ani věci, které mají dabing už x let a stačilo by je jen koupit.
  Jsi li Němec, Anglan nebo Polák, Netflix je super. Jsi li Čech tak platíš stejně prachy za ochuzeny obsah.

  • Je hezké, jak generalizuješ, že každý Čech je nesvépravný id.iot jako ty, který neumí ani slovo anglicky a potřebuje místo kvalitního původního znění poslouchat naše podprůměrné dabéry, ale povím ti jedno tajemství – já rozhodně dabing na Netflixu nepostrádám. Možná by to chtělo místo prskání na smartmanii třeba otevřít učebnici angličtiny, moulo.

  • K tomuhle výblitku škoda dalších slov, příště mysli.

  • Ty arogantní blbe…, člověk nemusí být hloupý na to, aby chtěl mít obsah ve svém jazyce, a však ne každý se narodiljako lingvista. Já třeba anglicky umím obstojně, ale ano, ne natolik, abych si něco pustil a úplně plynule poslouchal a rozuměl jako bych poslouchal mateřštinu, ještě k tomu když nechci být prilepeny na obrazovku. Ale třeba u toho dělat ještě něco dalšího a mít to jako kulisu.
   Navíc nevím co jazykové schopnosti vypovídají o člověku. Já měl na střední typka co uměl anglicky, ale že zbytku připadal a nedostal se ani do druháku. Wow ty chytroline, to je co.
   Nevím jestli ti nedala stará nebo ti mamka ukradla kačera, ale většího blba sem tu snad ještě nepotkal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).