Domů » Bleskovky » Univerzální Windows aplikace bude možné předplácet a platit za ně kreditem

Univerzální Windows aplikace bude možné předplácet a platit za ně kreditem

Úspěch systému Windows 10 na mobilních zařízeních bude hodně záviset na aplikačním ekosystému, který Microsoft a vývojáři kolem nového systému vytvoří. Microsoft musí v této oblasti hodně zapracovat, a proto hledá nové cesty, jak Windows Store naplnit. Včera na úvodní prezentaci na konferenci Build představil nové možnosti včetně jednoduché portace aplikací z Androidu a iOS, některé včera nevyřčené detaily byly zveřejněny na blogu Windows.

  

Nový Windows Store bude jedním obchodem aplikací pro všechna zařízení s Windows 10, přičemž sám Store je univerzální aplikací a bude možné jej aktualizovat nezávisle na celém systému. Windows Store bude k dispozici na 242 trzích světa, přičemž nákup aplikací bude umožněn nejen globálními nástroji (platební karta, PayPal), ale i nástroji lokálními (místní platební systém či mobilní operátor). Nakupování aplikací platbou operátorům Microsoft sjednal s 90 poskytovateli mobilních služeb v 52 zemích světa, u nás jsou to T-Mobile a Vodafone. Tímto způsobem bude možné nakupovat aplikace nejen na mobilních telefonech, ale v podstatě na jakémkoliv zařízení s Windows.

  

Aplikace z Windows Store bude možné nejen nakupovat, ale také na určité období předplácet. Tato možnost bude do obchodu aplikací přímo integrována, stejně tak bude pro vývojáře vylepšen systém pro využívání mobilní reklamy v aplikacích. Ta je mimochodem druhým největším zdrojem příjmů pro vývojáře, na prvním místě jsou in-app platby a pouze 14 procent výdělků tvoří přímý nákup aplikací. 

  

Do nového obchodu aplikací bude postupně převeden celý katalog více než 650 tisíc aplikací pro Windows (Phone) 7.x a 8.x, kromě toho se Windows Store stane domovem pro 40 milionů skladeb a 400 tisíc filmů v rámci služeb Xbox Music a Xbox Video. Později v tomto roce bude do Windows Store navíc přidána spousta populárních desktopových aplikací a her, které bude možné instalovat a odebírat stejně jednoduchým způsobem, jako „moderní“ aplikace. Už žádné klikání na „next, next, next“… Nové aplikace a hry budou moci mít velikost až 150 GB.

  

Novinkou pro firmy je Business Store, do nějž budou společnosti nebo školy přidávat aplikace, které mají zakoupené na základě zakoupených multilicencí; společnosti také budou moci určit, které aplikace se ve Store objeví a v neposlední řadě budou moci správci sítí hromadně skrze Windows Store distribuovat aplikace na jednotlivá zařízení.

  

Zbývá tedy pouze jediné – dokázat přemluvit vývojáře, aby ambiciózní Windows Store naplnili aplikacemi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Přidávat snadným způsobem bez klikáni na next, next, next. Hmm, a jak se bude vybírat, že nechci lištu do prohlížeče, že nechci vyhledávač Bing atd.?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).