Domů » Bleskovky » Univerzální Office pro mobilní Windows 10 přijdou ještě tento měsíc

Univerzální Office pro mobilní Windows 10 přijdou ještě tento měsíc

Součástí druhého technického preview Windows 10 pro mobilní telefony není překvapivě Office hub, ten v budoucnu nahradí trojice aplikací Word, Excel a PowerPoint. Preview těchto aplikací je již nyní dostupné v technickém preview Windows 10 pro počítače a tablety, na mobilní telefony se podle oficiálního blogu Office dostane ještě tento měsíc.

  

Microsoft slibuje, že nové mobilní aplikace budou maximálně přizpůsobeny pohodlnému ovládání na mobilních telefonech, většina ovládacích prvků se přesune z horní části obrazovky dolů a většinu funkcí tak bude možné obsáhnout palcem ruky. Aplikace mají vypadat podobně jako jejich protějšky na iOS.

    

Dá se předpokládat, že Microsoft i v případě Office na mobilních Windows bude protlačovat model freemium s tím, že prohlížení a základní editace souborů bude zdarma, pro pokročilejší úpravy bude nutné předplatit si službu Office 365.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).