Univerzální Office pro mobilní Windows 10 přijdou ještě tento měsíc

Součástí druhého technického preview Windows 10 pro mobilní telefony není překvapivě Office hub, ten v budoucnu nahradí trojice aplikací Word, Excel a PowerPoint. Preview těchto aplikací je již nyní dostupné v technickém preview Windows 10 pro počítače a tablety, na mobilní telefony se podle oficiálního blogu Office dostane ještě tento měsíc.

  

Microsoft slibuje, že nové mobilní aplikace budou maximálně přizpůsobeny pohodlnému ovládání na mobilních telefonech, většina ovládacích prvků se přesune z horní části obrazovky dolů a většinu funkcí tak bude možné obsáhnout palcem ruky. Aplikace mají vypadat podobně jako jejich protějšky na iOS.

    

Dá se předpokládat, že Microsoft i v případě Office na mobilních Windows bude protlačovat model freemium s tím, že prohlížení a základní editace souborů bude zdarma, pro pokročilejší úpravy bude nutné předplatit si službu Office 365.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *