Domů » Bleskovky » Uniklý dokument odhaluje, jak to bude se značkou Nokia na budoucích produktech Microsoftu

Uniklý dokument odhaluje, jak to bude se značkou Nokia na budoucích produktech Microsoftu

Mobilní divize Nokie patří oficiálně Microsoftu již téměř dva měsíce, prozatím však nebylo jasné, jak redmondský gigant bude moci se slavnou finskou značkou nakládat. Na základě dokumentu zaměstnancům Nokie z ledna letošního roku, který aktuálně zveřejnil Evleaks na svém webu, můžeme nahlédnout pod pokličku, jak to se značkou Nokia bude nadále.  

Z dřívějška jsme věděli, že Microsoft může užívat značku Nokia 18 měsíců po uzavření akvizice pro telefony řady Lumia a 10 let pro běžné mobilní telefony. Z Lumií však značka Nokia patrně zmizí již dříve, vzhledem k poznámce, že značka Nokia bude nahrazena logem Microsoftu na nových produktech, možná již na očekávané novince s kódovým označením McLaren. Rodina telefonů Nokia X bude moci své jméno nést do konce roku 2015. Součástí transakce jsou značky Lumia a Asha, které Microsoftu zůstanou, čili se dá předpokládat, že po doprodání současných telefonů Nokia Lumia, Nokia Asha a Nokia X ponesou nová zařízení jméno Microsoft Lumia, Microsoft Asha, případně Microsoft X.

   

V budoucnu má dojít k nahrazování brandu Nokia na obchodech a na Care Centrech Nokie, stejně tak budou přejmenovány aktuální aplikace v obchodech aplikací, kdy k tomuto kroku dojde, v lednu nebylo jasné. Zajímavý je osud vyzvánění Nokia Tune, sloganu „Connecting people“ a animace spojených rukou. Tyto atributy zůstávají ve Finsku a co víc, veškeré přístroje, které ponesou značku Nokia, musí mít jako výchozí melodii nastaveno právě Nokia Tune. Microsoft nebude nadále používat font Nokia Pure na svých propagačních materiálech, nahradí jej firemní písmo Microsoft Segoe.

 

Další informace se týkají samotných zaměstnanců bývalé mobilní divize Nokie, nově mají s partnery jednat jako zaměstnanci Microsoftu, stejně tak si musí změnit své profilové informace na sociální síti LinkedIn. Jméno Nokia již bylo nahrazeno u aplikací finského výrobce ve Windows Phone Store, i když v jejich názvu značka Nokia zůstává, jako vydavatel je uveden již Microsoft Mobile. Další rebranding bude nejspíše následovat v následujícíh měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Lidé zkrátka na jméno vždy slyšeli a je jedno jestli se to týká Nokie, Applu nebo třeba Ferrari či Porsche. Je to prostě název, který je spojeno s něčím, co se člověku ihned vybaví. Je mi jasné, že jsou tací, co budou jásat tak moc, že se budou muset častěji „přebalovat“, ale Nokia je ku*va pojem a také by to tak mělo zůstat…

  • Martin II (neregistrovaný)

   PEETE: Kedze znacka „Nokia“ nie je pre MS zadarmo nevidim dovod preco by ju mali drzat dlhsie ako sa im to vyplati. Nadavajuci Peete rozhodne nie je argument. Samsung alebo Apple v mobilnom svete kedysi nic neznamenali a teraz? Takze tak asi su ludia loajany k znackam…

  • Jakub (neregistrovaný)

   Na začátku týdne jsem četl článek v jednom časopisu pro obchodniky kde byl průzkum preferencí zákazníků při koupi elektra. Z toho průzkumu vyplynulo ze jen 36% zákazníků řeší při výběru značku..

  • Jen 36%? Tak to je potom paráda takové zanedbatelné číslo :-D

 2. Tak to je škoda, že NOKIA ako značka na telefonoch končí

  • Myslím si, že dumbphones budú stále nokia. MS skupuje len Lumia, Asha a X rady.

  • MS koupil veškerou výrobu telefonů. Jiné už Nokia nevyrábí a dle smlouvy ještě pár let vyrábět ani nemůže…

  • tak čo bude s dumbphones od Nokie?

  • Jakub Karásek

   Bude je vyrábět MS (jestli vůbec) a 10 let budou moci nést jméno Nokia. Nokia Tune jako vyzvánění u nich bude podmínkou

  • ďakujem za spresnenie informácií. Dúfam, že Nokia Tune ostane aj na Lumia, Asha a X radách

 3. Je to škoda, ale jméno Lumia se už taky zažilo. Už jsem kolikrát viděl napsáno nebo slyšel, že se bavili o Lumiích a ne celým názvem o Nokiích Lumiích.

  Myslím, že lidi to pochopí. :)

 4. Pokiaľ si to MS poriadne nepremyslí a nimi vyrábané telefóny sa nebudú volať Lumia, tak sú to pekní hlupáci. Akokoľvek mám MS rád, tak skrátka ich názov vo veľa ľudí evokuje niečo zlé (či oprávnene, nekomentujem) a nech sa snažia ako chcú podobať na Apple, vnímanie tej značky je niekde uuuuplne inde.

 5. hmm (neregistrovaný)

  Nokia Lumia, to k sobě pěkně sedí a je to tak nějak libozvučné, ale Microsoft Lumia….

  PROSÍM ať přijdou s jiným názvem

  Odesláno z mého Windows Phone

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).