Domů » Bleskovky » Unikla první testovací Android 4.3 ROM pro Samsung Galaxy S4

Unikla první testovací Android 4.3 ROM pro Samsung Galaxy S4

Aktualizováno v 14:30

Netrvalo dlouho a server SamMobile.com zveřejnil první testovací ROM s Androidem 4.3, která pochází z Google edice Galaxy S4 (označení GT-I9505G), nicméně autoři ji už stihli portovat na klasickou variantu Galaxy S4 (GT-I9505), která se oficiálně prodává i v České republice a na Slovensku.

Hands-on with leaked Android 4.3 ROM for the Google edition Galaxy S4

Odkaz pro stažení ROM a další pokyny naleznete zde. My jdeme ROM vyzkoušet na redakční Galaxy S4 a jsme zvědaví, jaké novinky objevíme. Pokud ROM vyzkoušíte, můžete se v komentářích podělit o své postřehy, ale nezapomeňte, že vše provádíte na vlastní nebezpeční.

Původní článek

Teprve včera se objevily první informace o tom, že pro Samsung Galaxy S4 v Google edici se testuje a chystá Android ve verzi 4.3. Na tom není nic až tak zvláštního, vzhledem k tomu že se jedná o nové zařízení a je logické, že se pro něj aktualizace na nejnovější Android objeví, stejně jako se později dočkají i klasické vlajkové modely Galaxy S4, HTC One či Xperia Z.

   

Dnes se však na internetu objevily tři screenshoty z testovací verze Androidu 4.3, které pocházejí právě z Google edice modelu Galaxy S4. Sestavení pochází z verze vybavené procesorem Qualcomm Snapdragon a označení je JWR66N.S005.130625. Android 4.3 zatím ani nebyl oficiálně oznámen, nicméně výrobci už jej mají k dispozici právě ž toho důvodu, aby mohli připravit včasné aktualizace svých klíčových modelů, tak doufejme, že vydání pro koncové uživatele nebude dlouho trvat, a to nejen v případě čistých Google edic, ale především pro klasické varianty dostupné v běžném prodeji.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Aha, tak to je dost významná informace a takto zapadlá! Výrobci mají buildy nových OS k dispozici před vydáním. Doposud to bylo opačně. Tak snad to skutečně povede k funkčnímu aktualizačnímu systému.

    Zdá se že, u nich někdo konečně na daném místě dělá co má (viz. GE edice modelů, poskytovaná RC verzí).

    • David Podzimek

      To není zas tak nová informace. Členové OHA mají dlouho přístup k novinkám dopředu. Jejich tempo je dáno něčím jiným. Nemyslím, že to bylo opačně, možná jako výmluva.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).