Domů » Bleskovky » Krádež fotografií celebrit z iCloudu se útočníkům nevyplatila. Za jejich zveřejnění jim hrozí až 5 let vězení

Krádež fotografií celebrit z iCloudu se útočníkům nevyplatila. Za jejich zveřejnění jim hrozí až 5 let vězení

Předloni internetem proběhla aféra nazvaná The Fappening, kdy neznámý útočník získal přístup k účtům celebrit na službách Gmail i iCloud, a citlivá data (vesměs nahé fotografie) zveřejnil na internetu (více informací).

Odcizení fotografií nebyla ušetřena ani Penny z oblíbeného seriálu The Big Bang Theory 

Po dvou letech padlo obvinění dvou lidí – Ryan Collins neoprávněně získal přístup k 72 účtům na Gmailu a 50 účtům na iCloudu; Edward Majerzcyk pak pronikl na 300 účtů na obou službách, přičemž desetina patřila právě poškozením celebritám. Prvnímu útočníkovi již byl vyměřen trest odnětí svobody v délce 18 měsíců, druhý na svůj trest ještě čeká; horní hranice je až 5 let.

Apple mění ceny datových balíčků na iCloudu, 1 TB zlevnil o polovinu

K úniku dat byla údajně použita kombinace slabých hesel k účtům a nedokonalého zabezpečení služeb Apple, kdy v některých případech nebylo vyžadováno dvoufázové ověření, a útočník mohl zkoušet zadávat heslo, aniž by byl limitován počtem zadání.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. 5 let za blbost uživatelů……njn svět se řítí do sra***…….

  • nowzman (neregistrovaný)

   Sice pracujem v oblasti IT ako programator, ale musim s tebou nesuhlasit.
   Jednoducho ak niekto nieco zo svojho zivota nechce zverejnit a ty to zoberies neopravnene, je potrebne za to potrestat.

   Lenze vinu by mal niest aj Apple. Je to ako keby si zavriete byt (nezamknete dvere, iba zavriete) a zvonka aj napriek tomu ze nie je klucka ak zlodej niekolko krat pomyka dvermi, tak sa odomkne.

   Ano treba si svoje veci chranit co najviac aby sa znizil okruh ludi, ktori sa vedia cez prekazku dostat, ale stale sa najde niekto, to sa cez prekazku dostane.

   • Tony (neregistrovaný)

    nowzman: myslím, že zlodej sa ti vie dostať do domu aj cez zamknuté dvere alebo Apple vážne mal nejakú doménu, kde stačilo zadať do Google „Secret celebrity photos“ a jedným klikom sa dostať na stránku s všetkými fotkami? Trošku nešťastne zvolený príklad.

  • NHK1234 (neregistrovaný)

   Nemyslím si, že je v pořádku když se Vám někdo nabourá do Vašeho soukromí i když máte slabé zabezpečení. V tomto případě heslo. Mám na dveřích od baráku jen jednu zámkovou vložku i když bezpečnostní. Nemám 150 zámků a dá se lehce rozbít jakékoli okno. Můj dům není pevnost. Přesto se domnívám, že i když se mi dá do baráku s trochou malého úsilí snadno vloupat, nikoho neopravňuje se o to vůbec pokoušet a něco mi tak ukrást. Účet slavných osob byl možná slabě zabezpečen, ale to neznamená, že data v něm jsou veřejná a je možné s nimi veřejně nakládat. Tvrdě bych trestal už je na to, že se někam pokoušeli vloupat, natož za krádež dat.
   Takže naopak, svět je úplně v pořádku, pokud je takovéto jednání trestáno. A ve sračkách budeme, až si svobodu začneme plést s anarchií.

  • Petr (neregistrovaný)

   Clericu, blbost tady vidim v tvych prispevcich – a docela casto.

 2. Michal (neregistrovaný)

  Myslim ze to je spise hoax. iCloud je nejbezpecnejsi uloziste, ktere neni mozne nabourat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).