Domů » Bleskovky » Krádež fotografií celebrit z iCloudu se útočníkům nevyplatila. Za jejich zveřejnění jim hrozí až 5 let vězení

Krádež fotografií celebrit z iCloudu se útočníkům nevyplatila. Za jejich zveřejnění jim hrozí až 5 let vězení

Předloni internetem proběhla aféra nazvaná The Fappening, kdy neznámý útočník získal přístup k účtům celebrit na službách Gmail i iCloud, a citlivá data (vesměs nahé fotografie) zveřejnil na internetu (více informací).

Odcizení fotografií nebyla ušetřena ani Penny z oblíbeného seriálu The Big Bang Theory 

Po dvou letech padlo obvinění dvou lidí – Ryan Collins neoprávněně získal přístup k 72 účtům na Gmailu a 50 účtům na iCloudu; Edward Majerzcyk pak pronikl na 300 účtů na obou službách, přičemž desetina patřila právě poškozením celebritám. Prvnímu útočníkovi již byl vyměřen trest odnětí svobody v délce 18 měsíců, druhý na svůj trest ještě čeká; horní hranice je až 5 let.

Apple mění ceny datových balíčků na iCloudu, 1 TB zlevnil o polovinu

K úniku dat byla údajně použita kombinace slabých hesel k účtům a nedokonalého zabezpečení služeb Apple, kdy v některých případech nebylo vyžadováno dvoufázové ověření, a útočník mohl zkoušet zadávat heslo, aniž by byl limitován počtem zadání.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments