Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Má Apple zaděláno na problém? Internet zaplnily fotografie nahých celebrit, údajně z iCloudu

Má Apple zaděláno na problém? Internet zaplnily fotografie nahých celebrit, údajně z iCloudu

Od dnešního dopoledne se na internetu mluví o úniku citlivých fotografií některých celebrit, které má údajně na svědomí slabé zabezpečení úložiště iCloud od Apple. Abychom byli k Apple trochu spravedliví, počkali jsme si na vyjádření samotných hvězd, zda-li jsou skutečně uniklé snímky autentické a pocházejí jablečného cloudu.

 
Odcizení fotografií nebyla ušetřena ani Penny z oblíbeného seriálu The Big Bang Theory 

Výpovědi jsou různé, mluvčí americké oscarové herečky Jennifer Lawrence kupříkladu sdělil, že se jedná o flagrantní porušení soukromí a kontaktované úřady budou stíhat každého, kdo ukradené fotky bude sdílet. Herečka Mary Elizabeth Winstead reagovala prostřednictvím svého Twitteru přímo s tím, že se jedná o snímky staré dva roky, které již byly dávno odstraněny. Herečky Victoria Justice a gymnastka McKayla Maroney rovnou označily uniklé snímky za podvrh.

   

Autenticitu tedy prozatím potvrdily pouze dvě celebrity a ani z jejich vyjádření nevyplývá, že je viníkem iCloud. Na některých snímcích se nicméně telefon iPhone vyskytuje a tak se server TheNextWeb pokusil zjistit, jak by k něčemu podobnému mohlo dojít. Řešení je prostší, než by se na první pohled mohlo zdát.

  

Za vším má stát služba Find My iPhone, která nevyžaduje dvoufázové ověření a útočník se tak může nekonečněkrát snažit zjistit heslo, přidružené k Apple ID, aniž by byl postižený o tomto pokusu o útok informován. Existuje dokonce script, který dokáže bleskurychle vyzkoušet u jednotlivých účtů 500 nejpoužívanějších hesel na internetu. Tuto mezeru Apple dnes napravil, tudíž další účty by touto metodou neměly být napadeny, po pěti nesprávných pokusech o zadání hesla je Apple ID zablokováno a je nutné resetovat heslo.

  

Pokud tedy pocházejí uniklé fotografie celebrit z úložiště iCloud, mohlo se jednat o únik právě touto cestou a již by nemělo být možné tyto kroky zopakovat. Opět ale opakujeme, že přímá souvislost mezi tímto únikem a cloudovým úložištěm Apple prokázáno nebylo. Každopádně pro bezpečí svých dat doporučujeme nikomu nesdělovat ani hesla, ani uživatelská jména k vašim oblíbeným službám. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments