Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Má Apple zaděláno na problém? Internet zaplnily fotografie nahých celebrit, údajně z iCloudu

Má Apple zaděláno na problém? Internet zaplnily fotografie nahých celebrit, údajně z iCloudu

Od dnešního dopoledne se na internetu mluví o úniku citlivých fotografií některých celebrit, které má údajně na svědomí slabé zabezpečení úložiště iCloud od Apple. Abychom byli k Apple trochu spravedliví, počkali jsme si na vyjádření samotných hvězd, zda-li jsou skutečně uniklé snímky autentické a pocházejí jablečného cloudu.

 
Odcizení fotografií nebyla ušetřena ani Penny z oblíbeného seriálu The Big Bang Theory 

Výpovědi jsou různé, mluvčí americké oscarové herečky Jennifer Lawrence kupříkladu sdělil, že se jedná o flagrantní porušení soukromí a kontaktované úřady budou stíhat každého, kdo ukradené fotky bude sdílet. Herečka Mary Elizabeth Winstead reagovala prostřednictvím svého Twitteru přímo s tím, že se jedná o snímky staré dva roky, které již byly dávno odstraněny. Herečky Victoria Justice a gymnastka McKayla Maroney rovnou označily uniklé snímky za podvrh.


   

Autenticitu tedy prozatím potvrdily pouze dvě celebrity a ani z jejich vyjádření nevyplývá, že je viníkem iCloud. Na některých snímcích se nicméně telefon iPhone vyskytuje a tak se server TheNextWeb pokusil zjistit, jak by k něčemu podobnému mohlo dojít. Řešení je prostší, než by se na první pohled mohlo zdát.

  

Za vším má stát služba Find My iPhone, která nevyžaduje dvoufázové ověření a útočník se tak může nekonečněkrát snažit zjistit heslo, přidružené k Apple ID, aniž by byl postižený o tomto pokusu o útok informován. Existuje dokonce script, který dokáže bleskurychle vyzkoušet u jednotlivých účtů 500 nejpoužívanějších hesel na internetu. Tuto mezeru Apple dnes napravil, tudíž další účty by touto metodou neměly být napadeny, po pěti nesprávných pokusech o zadání hesla je Apple ID zablokováno a je nutné resetovat heslo.

  

Pokud tedy pocházejí uniklé fotografie celebrit z úložiště iCloud, mohlo se jednat o únik právě touto cestou a již by nemělo být možné tyto kroky zopakovat. Opět ale opakujeme, že přímá souvislost mezi tímto únikem a cloudovým úložištěm Apple prokázáno nebylo. Každopádně pro bezpečí svých dat doporučujeme nikomu nesdělovat ani hesla, ani uživatelská jména k vašim oblíbeným službám. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
HonzaBRR (neregistrovaný)
Anonym
HonzaBRR (neregistrovaný)

1) zda-li to pochází z iCloudu není potvrzené, podle všeho se jedná o více zdrojů (Dropbox)

2) podle všeho byly cíleně napadeny konkrétní účty, jejichž obsah se dal zpeněžit. Zjistit kontakt na VIP není problém. A pokud si někdo zvolí heslo blink182 nebo 123456, což díky slovníkovému útoku muselo být, tak je vymalováno.

Na druhou stranu, pokud budu uvažovat, že „celebrit“ v USA bude tak kolem 2-3000 lidí, tak počet „hacknutých“ je v rámci statistické chyby.

Imho, chyba v neomezení počtu pokusů zadání hesla v kombinaci se slabým heslem.

JaroB (neregistrovaný)
Anonym
JaroB (neregistrovaný)

Ale ale…ako je to možné??? Veď Apple je tak geniálny, že to nieje možné…veď iOvce majú predsa snímač odtlačkov a ten je predsa najgeniálnejšia ochrana predsa…a za ďalšie plno z nich potvrdilo, že tie fotky si už dávno vymazalo…takže Apple si ich odkladá pre dobro svojich ovečiek…napr. pre takýto prípad :D

mino
Uživatel
mino

tiež má napadol ten uniho chvalospev na zvyšenie bezpečnosti skrz čítačku, pritom to žiadnu bezpečnosť nezvýšilo len zpohodlnilo užívateľov

rubix (neregistrovaný)
Anonym
rubix (neregistrovaný)

jedna osova uz potvrdila ze su to jej fotky z iCloudu, staci pocuvat radio :P :D

HonzaBRR (neregistrovaný)
Anonym
HonzaBRR (neregistrovaný)

JaroB: achjo…

shd (neregistrovaný)
Anonym
shd (neregistrovaný)

cize zjednodusene su tam len fotky najhlupejsich celebrit?

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Trapná snaha microsoftu snížit prodeje nových iPhonů

Zaklinac
Uživatel
Zaklinac
Mizuu
Uživatel
Mizuu

:DDDDDDDDDDDDD

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Díky

WOPIC (neregistrovaný)
Anonym
WOPIC (neregistrovaný)

Těžko se mu to povede když prodává barevné krabičky co vypadají jak z pouti

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Teda že by byl Microsoft až tak geniálně evil? Jsem zvědav, zda postiženým celebritám zašle Lumie :D