Ukradl 5 700 iPhonů, teď manažerovi Foxconnu hrozí 10 let vězení

Manažer největšího výrobce elektronických zařízení na světě, společnosti Foxconn, čelí obvinění, že mezi léty 2013 – 2014 odcizil 5 700 iPhonů 5 a 5s, které následně prodal v Číně. Podle tchaj-wanského státního zástupce si prý těmito obchody přišel na 1,56 milionů dolarů (39,5 milionů korun) za což mu hrozí až 10 let odnětí svobody.

iphone-5-boxes

Manažer pracoval v oddělení pro testování zařízení v čínském Šen-čenu a velel osmi zaměstnancům, kteří mohli být zároveň jeho komplicové. Ztracené iPhony byly údajně při testování vyhodnoceny jako nefunkční a vykázány jako zničené, ve skutečnosti však byly vyneseny za brány továrny a prodány. Obviněného usvědčil interní audit společnosti.

Recenze iPhone 7: Novinek je více, než se na první pohled zdá

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Craftmanek (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, jaký musel mít jako pracovník pro apple plat, se mu vůbec nedivím :D

  • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

   no on delal pro Foxconn, a v Cine, coz je jeste o dost horsi…Apple je jen jejich zakaznik…ale v tom Sen-Cenu se dejou daleko horsi veci…viz treba site okolo baraku, aby tam lidi nepachali sebevrazdy…docela drsne…https://www.youtube.com/watch?v=MKnx2JWfNSM

   Velet osmi lidem, kteri jen denne sedi na zidli a zapinaji a vypinaji iPhony, to je jeste hrdina, ze se z toho nezblaznil a udrzel si tolik zdraveho rozumu na okradani te firmy…=)

   • V Číně se krade ve velkém. Firma, ve které pracuje manžel a která spolupracuje s Číňany, zjistila při kontrole, že jim zatajili hromadu materiálu… Chce výrobu přesunout raději do ČR, aby měla dozor nejen nad kvalitou…

 2. Trooper (neregistrovaný)

  Je s podivem, že v Číně mu za takovou defraudaci nehrozí poprava.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel