Domů » Bleskovky » Twitter pro Windows Phone 8.1 se na chvíli objevil ve Store, známe novinky

Twitter pro Windows Phone 8.1 se na chvíli objevil ve Store, známe novinky

Ačkoliv většina novinek systému Windows Phone 8.1 zpříjemnila jeho užívání, najdou se funkce, které měla předchozí verze vyřešené lépe, jako například přímou integraci sociálních sítí a služeb, která je nově řešena skrze aplikace třetích stran. Jejich vývojáři mají nyní prostor k tomu, aby své aplikace připravili na chod pod Windows Phone 8.1 před tím, než bude tento systém k dispozici široké veřejnosti. Jednou z prvních vlaštovek bude zřejmě Twitter, beta verze jeho nové aplikace již klepe na dveře Windows Phone Store.

 
Nový Twitter pro Windows Phone  

Respektive do nich již vstoupila, ale po několika chvílích z nich opět vycouvala. Přesto se našlo pár uživatelů, kteří měli možnost si ji krátce vyzkoušet a díky nim známe většinu rozdílů oproti současné verzi pro Windows Phone 8. Předně se zástupce Twitteru opět objeví v položkách sdílení, což značně urychlí například nahrávání obrázků.

 

Přistup k obrázkům na Twitteru bude umožněn přímo skrze hub Obrázky, kde jeho dlaždice zaujme místo vedle OneDrive, případně Facebooku a v budoucnu dalších aplikací. Vytváření tweetů bude nadále realizováno z dlaždice „Já“, dojde však k přepnutí do aplikace podobně jako například u Facebooku.

  

Dalšími novinkami má být integrace některých příkazů personální asistentce Cortaně, notifikace v akčním centru a zlepšení výkonu samotné aplikace. Bohužel dlaždice aplikace je stále světle modrá, což se může stát mezi zbytkem průhledných dlaždic na vaší domovské obrazovce obtěžující, naštěstí lze tento nedostatek odstranit použitím aplikace Tile Transparency. Návrat aplikace Twitter beta do Windows Phone Store očekáváme v nejbližších dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. „Bohužel většina služeb svoji aplikaci na chod pod systémem Windows Phone 8.1 nestihla připravit a tento přerod tak probíhá za pochodu“

  Windows Phone 8.1 zatím nebyl oficiálně vydán, tak jaké nestihli připravit? Byla vydána verze pro vývojáře, která slouží k tomu, aby na ní vývojáři připravili svoje aplikace.

  • Kvůli stejné citaci jsem vlezl do komentářů :D A jako kdy se měli stihnout připravit když je verze pro vývojáře venku od pondělí?

  • Jakub Karásek

   SDK bylo vybranym vyvojarum poskytnuto jiz drive, z nej take pramenily veskere uniky pred vydanim systemu.

  • To se nevylučuje. Píšete, že většina služeb to nestihla, jenže drtivá většina neměla ani tu možnost.

  • Ale i tak. Určitě na nových verzích pracují nebo jsou hotové, ale není žádný důvod vydávat to v tuto chvíli veřejně.

   Všechny servery informují, jak to udělat, aby si obyčejný člověk mohl nainstalovat vývojářskou pre-release verzi a pak se diví, že na to nejsou připravené aplikace?

   Navíc jak víte, že vývojáři třeba právě aplikace Twitter k tomu úplně prvnímu vydání pro vybrané vývojáře měli přístup?

   Prostě jste napsal blbost a sám to určitě dobře víte.

  • Jakub Karásek

   Jelikož rozhodnutí o změně integrace sociálních sítí ve Windows Phone muselo padnout ještě před vydáním prvního SDK, předpokládám, že právě vývojáři aplikací sociálních sítí měli přednostní přístup k SDK, aby své aplikace připravili. Integrace byla jedním z největších plusů systému a vzhledem k tomu, že nové Lumie mají vstoupit do prodeje již na konci dubna (čili ani ne za 14 dní), nevěřím, že MS dal Facebooku, Twitteru a dalším tak málo času, aby své aplikace připravili.

   Bleskovku jsem nicméně upravil, aby nevyvolávala zbytečné rozruchy.

 2. George (neregistrovaný)

  Dúfam, že bude oficiálna Facebook aplikácia a nie tá od Microsoftu….

  • Ta oficiální je od Microsoftu.

  • George (neregistrovaný)

   Ja myslím od Facebook Inc. aby som bol presný, tak ako je messenger…

  • Dovolil bych si poznamenat, že momentálně na WP 8.1 aplikace FB od MS pracuje bezvadně, což se ovšem nedá říct o aplikaci od Facebook Inc…

  • Miroslav Havlíček

   Aplikace přímo od FB bude. Nejsem si ovšem vůbec jistý, jestli je to důvod k radosti.

  • Lukas J (neregistrovaný)

   Proboha jen to ne….. :D

  • Sali (neregistrovaný)

   Pokud vím, tak Facebook Messenger vytvořil Microsoft, který o něco později od nich za těžké prachy koupil Facebook.

   Takže i tvůj milovaný messenger pochází z dílen Microsoftu.

  • Psal jsem to už i v prvním příspěvku: Všechny oficiální aplikace Facebooku na WP jsou od Microsoftu.

 3. Cože, to už zase nejsou Windows Phone zpětně kompatibilní? Nelze nainstalovat starou verzi aplikace na WP 8.1? :o

  • Aha tak to jsem jen nepochopil formulaci

   [odkaz]

  • Ono se někdy v historii stalo, že by nová verze Windows Phone nebyla zpětně kompatibilní?? Jaké zase?? Ještě ani jednou se to nestalo..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).