Cena:

Twitter má nového šéfa. Jack Dorsey jako CEO končí

Jack Dorsey Getty images Joe Raedle

Spoluzakladatel a generální ředitel Twitteru Jack Dorsey dnes oznámil, že s tímto postem končí. Svou židli předá dosavadnímu technickému řediteli Paragu Agrawalovi. Na pozici předsedy představenstva se nyní usadí spolutvůrce Google Maps Bret Taylor.

Jack Dorsey Getty images Joe Raedle
Jack Dorsey

Jack Dorsey Twitter vedl dva roky po jeho založení a pak dalších 6 let od roku 2015 do nynějška. Po celkem osmi letech ve vedení firmy končí, i nadále však bude pokračovat jako generální ředitel společnosti Square.

V oficiálním prohlášení Dorsey tvrdí, že Twitter se nyní potřebuje posunout a Agrawalovi hluboce věří. V dopise zaměstnancům přiznává, že to bylo těžké rozhodnutí a nyní cítí smutek i štěstí zároveň.

Parag Agrawal se k Twitteru připojil v roce 2011 a od roku 2018 působí jako technický ředitel. Má ale zkušenosti i z AT&T, Microsoftu nebo Yahoo, kde byl na stážích. Také on se ke své nové pozici vyjádřil, jak jinak než na Twitteru. Vzpomíná na dobu před deseti lety, kdy měl Twitter méně než 1000 zaměstnanců.

Agrawal to nebude mít lehké. Twitter v poslední době čelil velkému tlaku například při deaktivaci Trumpova účtu v rámci amerických voleb. Nyní má před sebou velkorysé cíle firmy, například v podobě zdvojnásobení tržeb do konce roku 2023.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.