TOPlist

Twitter Blue míří do světa. Pokud se za předplatné stydíte, můžete si odznáček schovat

twitter 01
  • Twitter příští týden odstraní původní modré odznáčky u ověřených účtů
  • Nově je budou mít pouze předplatitelé Twitter Blue

Předplatné služby Twitter Blue je od tohoto týdne dostupné globálně. Dosud si jej mohli pořídit uživatelé z padesáti zemí světa včetně České republiky, nyní tuto šanci dostávají lidé na celém světě. Twitter láká na bonusové funkce, jako jsou delší tweety, možnost editace, složkování uložených stránek, méně reklam a v neposlední řadě modrý odznáček, kterým budou označené poslušně platící účty.

Zase ten odznáček

Modrý odznáček po příchodu Elona Muska do Twitteru zažívá turbulentní dobu. Na „starém“ Twitteru označoval ověřené účty, nově jím budou orazítkované účty předplatitelů Twitter Blue. K úplnému přechodu dojde 1. dubna, kdy Twitter definitivně starý způsob zruší a původní modré fajfky ze všech ověřených účtů odstraní.

Ověření účtu nově Twitter nabízí pouze firmám (žlutý odznáček) a vládním organizacím, politikům a úředníkům (šedý odznáček), běžní předplatitelé mají zatím smůlu. Ti si mohou pouze předplatit Twitter Blue a dát o tom vědět modrým odznáčkem světu, ovšem zřejmě to nebude nutnost – podle nejnovějších zjištění Twitter chystá možnost modrý odznáček vypnout.

V tuto chvíli je tato funkce pouze v testovací fázi a není jisté, zda ji Twitter zpřístupní všem předplatitelům.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku