Domů » Bleskovky » Tržby z App Store meziročně vzrostly o 60 %, Play Store rostl ještě rychleji

Tržby z App Store meziročně vzrostly o 60 %, Play Store rostl ještě rychleji

Obchody aplikací majoritních mobilních platforem vydělávají svým provozovatelům čím dál více peněz. Dokazuje to nejnovější srovnání tržeb z loňského a předloňského čtvrtého kvartálu, které zveřejnila analytická agentura SensorTower.

q4-2016-app-revenue-growth

Jablečný obchod aplikací utržil ve čtvrtém kvartále 5,4 miliard dolarů (asi 137 miliard korun), což je meziroční nárůst o 60 procent. Příjmy z Google Play Store rostly ještě rychleji, o 82 procent, v absolutních číslech však Google na aplikacích utržil „pouze“ 3,3 miliard dolarů (asi 83,8 miliard korun). Ve čtvrtém čtvrtletí si uživatelé odhadem nainstalovali celkem 19,2 miliard aplikací, což je o 17 procent více než ve stejném období v roce 2015.

2016-top-apps-by-revenue

A které aplikace stojí za největšími tržbami v loňském roce? V součtu obou platforem vedou streamovací služby (Spotify, Netflix, Pandora) a sociální aplikace Line a Tinder. Seznam nejstahovanějších aplikací bez ohledu na tržby opanuje Facebook, na prvních čtyřech místech se usadily jeho aplikace Facebook, Messenger, WhatsApp a Instagram.

2016-top-apps-by-downloads

Co se týče výdělků z aplikací, má Apple dobře našlápnuto i v letošním roce, hned v první den letošního roku zaznamenal App Store rekord v počtu prodaných aplikací – tržby z 1. ledna činily 240 milionů dolarů (6,1 miliard korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. rukomädlič inzerentný

    a kde sú údaje MS obchodu? veď je to predsa na mobiloch nemŕtva platforma + desktopy, určite sa jej darí.

  2. Kdyby se do Androidu nedalo tak snadno dostat jakoukoliv aplikaci zadarmo, tak by tržby na Play storu byly mnohem větší než u App storu, bohužel tohle je cena za otevřený operační systém.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).