Třetí velký hráč na obzoru? Mad Box půjde proti další generaci konzolí

Současná generace konzolí Playstation a Xbox se pomalu chýlí ke konci a hráči netrpělivě vyhlížejí jejich nástupce. K fanouškům se přidala také společnost Slightly Mad Studios, která nástup nové generace vyhlíží ze zcela jiného důvodu – chystá totiž rivala s nepříliš originálním názvem Mad Box. Nová konzole by měla kromě futuristického designu přinést plnou podporu virtuální reality v 60 snímcích za vteřinu a hraní v rozlišení 4K.

Generální ředitel Ian Bell chystanou konzoli propaguje, kde se dá, a nešetří ostrými slovy na účet konkurence, o nové herní krabičce se toho prozatím ale moc neví. Na pozadí se šušká, že Slightly Mad Studios má pro svůj projekt namluvených několik investorů, kteří jsou ochotni zafinancovat tak nákladný projekt, jako je spuštění nové konzole. Nicméně jestli to nová konzole stihne do ohlášeného roku vydání, kterým je 2022, je ve hvězdách. Konkurence se totiž očekává už o dva roky dříve, což by mohlo Mad Box snadno pohřbít.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku