Domů » Bleskovky » Toshiba vyrobila první sedmipalcový tablet s Windows, má být velmi levný

Toshiba vyrobila první sedmipalcový tablet s Windows, má být velmi levný

Kromě nových telefonů se systémem Windows Phone představili zástupci Microsoftu na veletrhu Computex i první sedmipalcový tablet, na němž běží systém Windows. Vyrábí jej společnost Toshiba a díky tomu, že u zařízení do 9″ snížil redmondský gigant cenu licence za použití operačního systému Windows na nulu, se očekává velmi konkurenceschopná cena.


Sedmipalcový tablet od Toshiby na oficiálním snímku 

Na sedmipalcovém zařízení Toshiba Encore spolupracovala japonská firma přímo s Microsoftem a rovněž se společnostmi Intel, Goodix a AMI. Bohužel kromě úhlopříčky displeje nebyly prozrazeny žádné detaily ohledně harwarové výbavy, očekáváme použití nejnovejšího procesoru Intel Atom. V tiskové zprávě Microsoftu je uvedeno, že tablet bude dostupný za cenu srovnatelnou s jinými konkurenčními 7″ tablety.

 

Vzhledem k tomu, že osmipalcový Encore 2 Toshiba nabízí za cenu 200 USD (4 000 Kč bez DPH) a za stejnou cenu bude nabízen i Google Nexus 7 s Androidem, předpokládáme, že cena Encore 7 bude ještě o několik (desítek) dolarů nižší. Přijít má na trh v následujících měsících, přesnější datum bohužel neznáme. Podle informací, které jsme získali od českého zastoupení Toshiby, by se u nás 8″ a 10″ model měl objevit v průběhu srpna, uvedení sedmipalcové verze se zatím zvažuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Technická – plnohodnotné Win 8 anebo pouze RT? Aspoň to, kdyby se vědělo ..

  • To budou plné W8 podle mě. Do RT se dneska nikdo nechce pouštět. Ač teda já proti nim nemám nic.

   Jinak pokud nebude mít tablet stejně „kvalitní“ displej, jako svého času Acer W3, pak bych to viděl jako velmi schůdné a všestranné levné zařízení.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Já doufám :)

   To bych pak už i o tabletu i uvažoval :) ale RT by pro mě byly nepoužitelné …

  • animexx (neregistrovaný)

   Je tam Intel, takže x86…

  • S4crifice: by mne zajímalo, k čemu ti bude desktop na 7″ :-D

  • Externí monitor pane. Budíček.

  • třeba, když si k tomu připojí externí monitor, klávesnici a myš :-)

  • jsem to nestihl včas :-DD

  • Knoxx (neregistrovaný)

   7″ palec je stejně k ničemu na tablet moc malý a na telefon moc velký..

  • Připojením externího monitoru, klávesnice a myši přijdu o všechny výhody malého tabletu. 7″ tablet i přece koupím proto, abych byl mobilní a ne proto, abych němu pořád připojoval externí zařízení. Navíc ten výkon nebude kdovíjaký.

  • To je tvůj pohled na věc. Ale od toho jsou to Windows, aby uspokojily každého.

   Kdybych jednou za čas nepotřeboval výkon, měl bych už jenom nějaký highend W8.1 8-10″ tablet, monitor, klávesnici a nic víc.

  • Windows jistě má uspokojit každého, 7″ tablet to ale za úkol nemá.

  • Tak jestli tam bude nový čtyř jádro Atom a 2GB RAM, tak to bude mít výkon standardního kancelářského PC. A když nepařím hry, proč mít doma krabici s desktopem, když můžu přijít a píchnout si do dokyny tableta? Tak můžu mít x pracovišť a jen jedno zařízení.

  • vojtausti: Ne, Atom potažmo jádro Bay Trail (protože jej umí schovat i do Celeronu a Pentia…., bacha na to!) má stále daleko k výkonu normálních procesorů, od různých typů operací přes výkon grafického čipu po paměťový subsystém (např. řadič).

   Ano, není to taková krize jako předešlý Atom, ale stále je to prostě Atom.

   Ad dokiny, to je jaksi problém, dost výrobců tam prdne jeden MicroUSB 2.0 konektor….:-/

  • S dokynama souhlas! To je zatím pole neorané, ale snad se to časem zlepší…

  • NEWXX: jo tak, ty jsi někdo, kdo rozhoduje, na co budou lidi tablet používat. Pak se omlouvám, nechtěl jsem se ti do toho plést.

   VOJAUSTI: stačí USB hub. Jak bylo ukázáno, jde takto windowsí tablet provozovat i se čtyřmi monitory. Takže tady není problém.

  • Není třeba být kousavý. Jenom když si koupím 7″ tablet, monitor, klávesnici a myš tak se dostanu na cenu klasického notebooku. Potom mi přijde, že to trochu postrádá smysl. Ale pokud někdo s sebou chce stále tahat kabely a redukce tak je to jeho problém, s tím souhlasím.

  • Ok a teď ten pozitivní scénář :-)

   – desktopové řešení s tabletem W8 nemám proto, abych ušetřil

   – kabely s sebou netahám, ty jsou přece doma u monitoru, klávesnice, repráků atd.

   – venku používám pohodlné Modern UI a Wacom

   – doma na velkém monitoru kombinace Modern UI/desktop s plnohodnotnými aplikacemi + kreslení opět Wacom

 2. „V tiskové zprávě Microsoftu je uvedeno, že tablet bude dostupný za cenu srovnatelnou s jinými konkurenčními 7″ tablety.“

  Uff, už jsem se lekl, že bude mít cenu výrazně nižší nebo vyšší :D

 3. Zajímavej je první 100USD win tablet:

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).