Domů » Bleskovky » Toshiba Satelite Radius 11: Hybridní zařízení s 360° otočným displejem

Toshiba Satelite Radius 11: Hybridní zařízení s 360° otočným displejem

V květnu Toshiba představila Satelite Radius, což je 15,6palcový konvertibilní notebook s konstrukcí inspirovanou u Lenovo Yoga. Kvůli hmotnosti 2,2 kg však bylo krajně nepohodlné používat toto zařízení jako tablet. Na veletrhu IFA představený Satelite Radius 11 podobné konstrukce nabízí 11,6palcový displej a mnohem příjemnější hmotnost 1,3 kg, ačkoliv pro pohodlné držení v jedné ruce je to také dost.

Dotykový displej má klasické rozlišení jako notebooky ze staré školy, 1 366 × 768 pixelů, je možné jej ohnout kolem klávesnice v úhlu 360°, tudíž lze zařízení používat v režimech notebook, tablet nebo prezentačním režimu stan. Po překročení úhlu 180°se klávesnicová část vypíná. Zařízení pohání procesor Intel Pentium nebo Intel Celeron (variantně) s vlastním grafickým řešením Intel HD Graphics a 4 GB paměti RAM. Pevný disk je klasický plotnový, nabídne 500 GB.

  

Na těle notebooku nalezneme jeden port USB 2.0, jeden USB 3.0, plnohodnotný HDMI port a čtečku SD karet. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11bgn a Bluetooth 4.0, kromě toho se nad displejem nachází webkamera s HD rozlišením. O zvuk se starají stereoreproduktory DTS, operačním systémem je Windows 8.1.

Toshiba Satelite Radius 11 bude k dispozici v posledním kvartále letošního roku za cenu 329 liber (11 400 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Za ty prachy pro dospívající.. proč ne. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).