Domů » Bleskovky » Toshiba na veletrhu CES představila konkurenta pro Surface Pro 3 s velkou výdrží na baterii

Toshiba na veletrhu CES představila konkurenta pro Surface Pro 3 s velkou výdrží na baterii

Výrobci notebooků zřejmě vidí budoucnost v jejich konvertibilitě, na veletrhu CES představil Asus svoji novou řadu Transformer Chi, Lenovo přispěchalo se záplavou notebooků Yoga a svojí troškou do mlýna přispěla i Toshiba. Její konvertibl se jmenuje Portégé Z20t a má se jednat o přímého konkurenta pro Microsoft Surface Pro 3.

 

Zatímco Surface je spíše tablet s připojitelnou klávesnicí, Toshiba Portégé Z20t se dá charakterizovat jako ultrabook s odnímatelným displejem. Může za to klávesnicový dok, který není pouze krytem displeje, ale nabízí celou řadu portů a vestavěnou baterii pro delší výdrž. Nachází se v něm dva USB 3.0 porty, VGA, HDMI, Ethernet a také Kenigston Lock. Tablet do klávesnicového doku navádí dvě kolejničky, spojení je mechanické.

  

Tablet je vyroben z hořčíku, díky čemuž je na svoji velikost příjemně tenký a lehký – váží 726 gramů a jeho tloušťka se zastavila na hodnotě 8,9 mm. Hmotnost je dokonce nižší než v případě Surface Pro 3 a to i přesto, že má o půl palce větší úhlopříčku displeje, tedy 12,5“. Toshiba na tuto plochu ale dokázala vměstnat pouze 1 920 × 1 080 pixelů. O výkon se stará procesor Intel Core M podpořený 4 nebo 8 GB operační paměti. Na výběr bude i z trojice SSD úložišť o kapacitách 128, 256 a 512 GB.

   

Tablet se nenechá zahanbit konektorovou výbavou, na jeho těle se nachází microUSB, microHDMI, slot na microSD karty, sluchátkový jack a proprietární konektor pro nabíjení. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth 4.0, v senzorové výbavě nechybí čidlo okolního osvětlení, gyroskop nebo elektronický kompas. K dispozici bude i verze se stylusem Wacom, který dokáže rozpoznat 2 048 úrovní tlaku.

  

Silnou stránkou Toshiba Portégé Z20t je bezesporu výdrž na baterii, samotný tablet má podle výrobce vydržet na jedno nabití 9,1 hodin, ve spojení s klávesnicovým dokem se má výdrž prodloužit na 17,4 hodin.

 

Toshiba Portégé Z20t bude v prodeji již tento měsíc, cena samotného tabletu má začínat na 899 USD (21 000 Kč bez DPH), za komplet tvořící tablet, klávesnice a dotykové pero si výrobce řekne minimálně o 1 399 USD (32 600 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Vyzera to zaujimavo, ale jedine len v spojeni s klávesnicou. Neviem si predstavit pouzivat to ako tablet. 12,5 je moc na tablet. A vydrz baterie s klávesnicou je slušna. Vidim tu konkurenciu pre smartfony :D :D

  2. Ale co sa tyka konkirencie pre surface, tak to by som odpovedal, ze kto raz drzal surface, tak jedine rovnaky produkt :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).