Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » To není vtip: Android 4.4 ponese kódové označení KitKat, nikoliv Key Lime Pie

To není vtip: Android 4.4 ponese kódové označení KitKat, nikoliv Key Lime Pie

Sundar Pichai, vedoucí Androidu a Chrome potvrdil na svém Google+ profilu, že další verze operačního systému Android se bude jmenovat Kitkat. Čtete správně, je to stejné jako název tyčinky, kterou vyrábí společnost Nestle. Nová stránka informující o novince odhaluje, že kódové označení bude Android 4.4, ne dlouho spekulovaný Android 5.0. Dřívější spekulace naznačovaly, že se systému bude označovat jako Key Lime Pie, server Wall Street Journal dokonce systém označoval jako verzi K, tudíž nebyl daleko od pravdy. Google se rozhodl držet tradice označování verzí systému po sladkostech.

 

Reklamní gigant k nové verzi vydal pouze následující vyjádření: „Naším cílem je udělat Android KitKat úžasný zážitek, který bude dostupný pro všechny.“ To je velmi stručné hodnocení, ale potvrzuje směr předchozích spekulací. Podle nich se chce Google s novou verzí zaměřit na optimalizaci systému pro slabší zařízení, ale i se posunout za hranice chytrých telefonů a tabletů.

Je zřejmé, že se Google dohodl na názvu s Nestle, jelikož před sídlem společnosti se nově objevil robot, který vypadá jako velká čokoládová tyčinka. Nová verze Androidu tak zároveň poslouží jako skvělá reklama právě pro tohoto výrobce cukrovinek, který už se stihl pochlubit na svých oficiálních Facebook stránkách, kde má přes 18 milionů fanoušků.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments