Domů » Bleskovky » Tmavý režim pro mobilní Facebook je na spadnutí. Podívejte se, jak bude vypadat

Tmavý režim pro mobilní Facebook je na spadnutí. Podívejte se, jak bude vypadat

Není žádným tajemstvím, že Facebook v posledních několika měsících pracuje na přidání tmavého režimu pro svou mobilní aplikaci. Zatímco u Messengeru jsme se dočkali poměrně brzy, samotná aplikace se zatím do tmavých barev nepřevlékla; vše ale nasvědčuje tomu, že se blíží změna.

Server 9To5Google totiž zveřejnil nové screenshoty, které vůbec poprvé odhalují, jak bude tmavý Facebook na mobilech vypadat. Design se nijak nezměnil, odlišná je pouze barevná paleta.Příliš proto nechápu, co vývojářům ve Facebooku trvá tak dlouho – kromě Messengeru se do tmavých barev převlékl i WhatsApp či Instagram.

Přesný termín aktualizace mobilního Facebooku zatím zveřejněn nebyl, ale odhadujeme, že bychom se měli dočkat nejpozději během několika týdnů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. To už čtu tak po desáté a furt nic:D

 2. …konečně… toto je druhý největší vynález hned po kole od Applu… jen nechápu, proč to tak dlouho trvá…

 3. „Příliš proto nechápu, co vývojářům ve Facebooku trvá tak dlouho“ – ono se stačí podívat na ty aktualizace co něco opravují a dalších x věcí opět rozese*ou.
  Tam nepracují vývojáři, ale lepči kódů nic víc..

  * A ten tmavý režim na webovém rozhraní je taky slušný paskvil.

  • A taky by mě zajímalo, kdy se třeba v mobilní verzi objeví záložka: události – narozeniny.
   Čim dál tim víc se z facebooku stavá akorát síť – „sdílíme odkazy“ prošpikovaná reklamou

  • Facebook je paskvil už asi tak 5 let. Pořád tam cpou zbytečnosti naprosto k ničemu a nebo objeví roky zaniklou věc. Třeba z poslední doby místnosti. Ehm tohle měli lidé.cz před x rokama. Nevím jestli to je na stejném principu a je mi to jedno. Zkoušet to to ani nebudu. Nebo se stačí podívat na ten novej desktopovej paskvil. Plýtvání místem do bezvědomí.

 4. Snáď to pôjde aj na Androide 9. Nie ako Gmail, ktorému dark mode funguje len na Androde 10.

  • Tak hlavně, že Apple ubírá funkce starým zařízením.

  • preco? Dark mode je ficura A10, nie A9

  • No, není uplne tak pravda. Tmavy Gmail neni problem ani na A9, jen si ho prepnes manualne, neudela se to automaticky, ale jen u nekterych aplikaci, jine se prepnou automaticky do tmaveho rezimu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).