Domů » Bleskovky » Tizen 2.3 se představuje: Takto vypadá systém pro budoucí levné Samsungy

Tizen 2.3 se představuje: Takto vypadá systém pro budoucí levné Samsungy

Trnitá cesta Tizenu na mobilní telefony se zřejmě zdárně blíží ke svému konci. Prvním představeným zařízením sice byl Samsung Z, do prodeje ale jako první s tímto systémem zřejmě vstoupí low-endový model s kódovým označením SM-Z130H. Díky serveru TizenIndonesia se můžeme nyní podívat, jak bude nejnovější verze Tizenu s číslem 2.3 na tomto telefonu vypadat.

Dalo by se říci, že si Tizen půjčil od každé platformy něco – výrazné barvy prostředí připomínají nejvíce Material Design z Androidu 5.0, systémová klávesnice je podobná té z iOS a kulaté ikonky v menu aplikací zase dávají vzpomenout na Symbian. V emulátoru vypadá prostředí svižně, pokud takto bude fungovat i na telefonech s 512 MB operační paměti, což má být i případ SM-Z130H, může vzít vítr z plachet referenční platformě Google Android One.

  

Tizen 2.3 podporuje trojici rozlišení displejů – WVGA (800 × 480 pixelů), HD (1280 × 720 pixelů) a Full HD (1920 × 1080 pixelů). Dominující modrou, kterou můžete vidět na okolních screenschotech, bude možné nahradit jinou z celkem 14 barev.

 
Barevné motivy

     
Telefonní funkce

   
Editor a detail kontaktu

  
Prohlížeč videa, hudby a obrázků

    
Kalendář, agenda a stopky

   
Nastavení, budík a kalkulačka

   
Webový prohlížeč a obchod aplikací

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Ten design mi značně připomíná Nokii.

  2. T.Z. (neregistrovaný)

    Hnusnější než android s Windows dohromady…

  3. Still better story than Nokia X.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).