Domů » Bleskovky » Tiskové rendery Moto Z2, E4, C a C Plus: smartphony podobné jako vejce vejci

Tiskové rendery Moto Z2, E4, C a C Plus: smartphony podobné jako vejce vejci

Společnost Lenovo na veletrhu MWC představila pátou generaci smartphonů střední třídy Moto G, v rukávu má však další telefony včetně nové vlajkové lodě Moto Z2. Její tiskový snímek se nyní objevil na internetu, společně s levnějšími modely Moto E4, Moto C a C Plus.

Moto Z2

Lenovo je v designu svých vlajkových modelů poměrně svázané, a to kvůli příslibu ponechání kompatibility se současným příslušenstvím Moto Mods. Rozměry telefonu tak budou poplatné loňskému modelu, stejně tak umístění připojovacích pinů pro Moto Mods na zádech.

z

Novinkou Moto Z2 má být inovovaná čtečka otisků prstů pod dispelejem, duální LED u čelní kamerky, a hlavně dvoučočkový fotoaparát na zadní straně. Ten je opět umístěn ve velkém kruhovém fotomodulu vystupujícím nad povrch zad telefonu. Zlepšení se mají dočkat útroby telefonu, v nichž bude údajně tikat nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 835.

Moto E4

Dalším chystaným smartphonem Lenova má být Moto E4. Telefon má mít podobný design jako vlajkové lodě, pouze záda budou patrně vyhotovena z kovu. Moto E4 dále dostane čtečku otisků prstů, přisvětlovací LED u čelního fotoaparátu a hlasitý reproduktor na zadní straně.

moto-e4

Telefon údajně dostane 5,2″ displej s Full HD rozlišením, o pohon se má postarat čispet Qualcomm Snapdragon 430. Ten podporuje rychlé nabíjení, bohužel kapacitu baterie, ani další parametry nám zatím známé nejsou.

e

Moto C a C Plus

Mnohem více informací máme o modelech Moto C a C Plus, které se pokusí zaujmout v těch nejnižších patrech. Základní model Moto C má dostat 5″ displej s dnes již předpotopním rozlišením 854 × 480 px, verze Plus dostane stejně velký zobrazovač s rozlišením 1 280 × 720 px. Oba telefony bude pohánět čipset od MediaTeku, kapacita RAM se má pohybovat od 1 do 2 GB, vnitřní úložiště pak bude 8 a 16 GB.

moto-c-plus_final

O trhače asfaltu se tedy v žádném případě jednat nebude, potěší však podpora sítí LTE a také přítomnost nejnovějšího Androidu 7.0 Nougat. Moto C má dále dostat dvojici fotoaparátů o rozlišení 5 a 2 Mpx, Moto C Plus bude mít hlavní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx. O výdrž se bude starat akumulátor s kapacitou 2 350, resp. 4 000 mAh.

Moto C a C Plus budou nabízeny v černé, bílé, zlaté a červené barvě, jejich cena by se mohla zespoda dotýkat psychologické hranice 100 USD (asi 2 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Dobrý den prosim aby mne už nechodili od vás reklamní email děkuji s pozdravem Koky Rudolf Cars Břeclav s.r.o

    • Dobrý den, SMARTmania.cz žádné reklamní e-maily nezasílá. Pravděpodobně jste se přihlásil k odběru notifikací na nové články skrze webový prohlížeč. Jak tyto notifikace vypnout, naleznete zde (stačí kliknout na ikonku zvonečku v levém spodním rohu stránky) [odkaz]

  2. No jestli tisknou z tak kvalitních podkladů…:)

  3. Designově teda otřes. To moje Z Ultra stara pres 3 roky vypada tisickrat dustojneji.

  4. Nic se vzhledem dělat nemůžou jak je psáno ve článku, zavázali se podporovat Moto Mods doplňky, tudíž telefony musí mít stejný tvar a velikost (alespoň tedy ty vlajkové, u levných modelů se jim asi nechtělo nic vymýšlet a budou to komponenty co přebývaly ve skladech Lenova..). Pokud zůstane SW podpora a Lenovo to nezmrší, tak proč ne. Mám Z Play a přes to, že stál 2x tolik než většina telefonů stejného výkonu, tak je fajn vzhledem k SW podpoře a čistému androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).