Domů » Bleskovky » Tip: Vyplňte si daňové přiznání pohodlně z Androidu, Windows Phone, Windows či Macu

Tip: Vyplňte si daňové přiznání pohodlně z Androidu, Windows Phone, Windows či Macu

Přibližně 10 až 15 minut stačí k vyplnění a odevzdání přiznání k dani z příjmu fyzické osoby. To díky dynamické formulářové aplikaci, kterou vytvořila společnost Software602, a která je zdarma k dispozici v cloudovém prostředí od společnosti Microsoft, ve Windows Azure. Tato aplikace nabízí automatické kalkulace, automatické otevírání příloh k vyplnění, kontrolu logické správnosti proti systému EPO ministerstva financí a další pokročilé funkce.

Přílohy typu potvrzení o úrocích ze stavebního spoření lze vyfotografovat přímo z tabletu. Výhodou je také automatické vytváření výkazů pro zdravotní pojišťovny a Českou správu sociálního zabezpečení.

Daňové přiznání lze odeslat datovou schránkou (i to je automatizováno, stačí zadat přístupové údaje), e-mailem s elektronickým podpisem nebo vytisknout a odevzdat na papíře. Řešení také umožňuje uložit částečně vyplněný formulář a později se k němu vrátit. Formuláře přiznání daně z příjmu fyzických i právnických osob jsou dostupné na internetové adrese 602.cz/dap

Formuláře daňového přiznání byly vytvořeny pomocí technologie FormApps. Jedná se o ucelenou sadu produktů umožňující rychlé vytváření dynamických formulářových aplikací. Práce s takovými aplikacemi vyžaduje formulářový prohlížeč FormApps Mobile, který je zdarma k dispozici ve verzi pro Android i pro počítače a tablety s Windows (odkaz) a telefony s Windows Phone. Uživatelé osobních počítačů s Windows, OS X nebo UNIXem mohou přistupovat z webových prohlížečů, stačí instalovat doplněk. Pokud tedy ještě nemáte daňové přiznání hotové, vyzkoušejte toto řešení, třeba vám ulehčí práci. Mobilní verze pro iOS bude dostupná v brzké době.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).