Domů » Bleskovky » Tim Cook neměl cit pro produkty, říkal Steve Jobs

Tim Cook neměl cit pro produkty, říkal Steve Jobs

Jaký je nedostatek Tima Cooka? Isaacson promluvil o věcech, které se do biografie nedostaly

Americký novinář a spisovatel Walter Isaacson, který je v technologickém světě známý především svou biografií Steva Jobse, se v pořadu Squawk Box rozpovídal právě o svém díle. Podle něj totiž musel některé části „zmírňovat“, protože Jobs si mnohdy nebral servítky. A jedno takové zjemnění se týká také současného generálního ředitele Tima Cooka.

Tim Cook Steve Jobs
Tim Cook neměl cit pro produkty, říkal Steve Jobs

Isaacson si zavzpomínal na jeden rozhovor s Jobsem: „Steve povídal o tom, jak Tim zvládá vše, na co sáhne a poté se odmlčel, podíval se na mě a řekl, že ‚Tim není produkťák’“. Toto je jen jedním z příkladů, kdy musel Isaacson zmírňovat Jobsova slova. Výrok o tom, že Tim Cook neumí vytvářet produkty byl totiž patrně jedním z těch „slabších“.

Skvělý ředitel, jen ty produkty moc neumí

„Občas když měl Steve bolesti, tak měl často i vztek a o Cookovi říkal více věcí, než jen že neumí dělat produkty,“ upřesňuje Isaacson. Proč některé věci vynechal či zjemnil zároveň obratem vysvětlil tak, že „chtěl dát do knihy věci relevantní pro čtenáře, nikoli stížnosti.“ Toto Jobsovo stanovisko nepřímo potvrdil také The Wall Street Journal, který přinesl zprávu o tom, že designér Johny Ive byl „deprimován“ nezájmem Cooka o produkty Applu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

22 komentářů

 1. Ano, už nám to vyplouvá na povrch. Nedávno ho tu jabčáci hájili do krve, teď už snad nikdo nepochybuje. Ive odešel kvůli němu.
  Myslím, že Cook by to měl už zabalit a nechat přijít nějaký svěží vítr.

  • Pavel (neregistrovaný)

   Ano, tenhle teplomet Applu akorat skodi a moc se neosvedcil.

  • Filip (neregistrovaný)

   Hele, vy noumove, prodeje Applu produktu pod vedenim Cooka vas usvedcuji ze lzi.

   • Xaver (neregistrovaný)

    Prodeje iPhonů padají. Takže co koho usvědčuje?

   • lukass71

    Nejvice prodavany smartphone vubec byl iP6 a ten byl uz pod Cookem :)

   • Xaver (neregistrovaný)

    Zatímco dnešní iPhony jsou prodejní propadák. To svědčí o Cookových schopnostech mnohem víc, než to, že se iPhone 6 před mnoha lety dobře prodával. Tehdy stejně ještě dojížděl Jobs effect.

   • Já (neregistrovaný)

    Xaver: žádný propadák nevidím, nepletete si firmy? Tržby klesly jen v Číně kvůli obchodním válkám, všude jinde se drží i přes to, že se výrazně prodlužuje život telefonů a tedy zákazníci méně často obnovují.

   • lukass71

    Xaver: Hele je mi jasny, ze byznysu asi moc nerozumis, ale propadak bych takovehle prodeje fakt neoznacil :D

   • Xaver (neregistrovaný)

    Je Ti jasný velký prd. Fakt, že je tu docela velký propad prodeje iPhonů nijak neokecáš. Viz pokuta, co chce zaplatit Samsung za neodebrané displeje, varování investorů před akciemi Applu atd. apod.

   • Já (neregistrovaný)

    Xaver: Jaké varování před akciemi? Zdroj toho nesmyslu? A to víš, že akcie Apple šly o 20% nahoru za poslední měsíc? Jsi vůbec v realitě nebo jedeš na drogách?

   • lukass71

    Xaver: Eh? Zpomaleni ci pokles rozhodne neznamena propad lol
    Jen tak na okraj, vim, ze rypani do „ajfonu“ je nejjednodussi, ale pokles se tyka obecne prodeju smartphonu a hlavne nejvyssich (nejdrazsich) trid.

   • Milan (neregistrovaný)

    Já (neregistrovaný): “ A to víš, že akcie Apple šly o 20% nahoru za poslední měsíc? Jsi vůbec v realitě nebo jedeš na drogách?“
    Tak spise nevime my, jestli jsi na drogach ty nebo ti jenom nejde matematika :D:D:D.

   • Milan (neregistrovaný)

    lukass71: Hrani se slovicky, jestli je neco pokles nebo propad, bych spise cekal od zdejsiho UNIkatniho autisty, ale OK, patrne jsi ze stejnyho testa:)

    „Jen tak na okraj, vim, ze rypani do „ajfonu“ je nejjednodussi, ale pokles se tyka obecne prodeju smartphonu a hlavne nejvyssich (nejdrazsich) trid.“
    No vzhledem k tomu, ze 1.vetsina prodavanych iphonu spada hlavne do tech nejvyssich (nejdrazsich) trid, a 2. vetsina zisku Apple jde z prodeju iphonu, tak je kazdy propad nebo pokles zasadni.

   • Tak ani redakce nám od posledně nevysvětlila, zda se jedná o propad (nadpis) nebo mírný pokles (text). Pak se nelze divit, že i někteří čtenáři webu jsou podobně zmatení.

 2. Xaver (neregistrovaný)

  A měl pravdu. To, co předvádí Apple pod Cookem je žalostné.

  • Já (neregistrovaný)

   Cook z Apple udělal ziskovou mašinu, nejhodnotnější firmu světa, akcie na rekordních úrovních. Co je na tom žalostného je mi záhadou.

   • Xaver (neregistrovaný)

    Nebavím se tu o zisku, ale ale o produtech. Z firmy, která udávala trend skoro ve všem je dnes firma, která dohání konkurenci téměř ve všem.

   • Já (neregistrovaný)

    Xaver: Konkrétně? V čem neudává trend Ipad Pro, Apple Watch, Airpods? Jaký hráč na trhu trend udává? Díky

 3. No co si budeme říkat, pod vedením Cooka je to takové vlažné… ale nevadí, Steeve to tehdy nastartoval a teď už i OSTATNÍ firmy se dostali na tu úroveň, že „umí“ ten „jablečný styl“ tj. SKVĚLE vymýšlet HOVADINY a RUŠIT užitečné věci (vč. kompatibility, to je přežitek, jak by řekl Steeve) ???

  • Xaver (neregistrovaný)

   To je tak, když se vedení firmy ujme psychopat, jako byl Jobs. Pak nějaká spolupráce, kompatibilita apod. jdou stranou a nastupuje soupeření a sebestřednost.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *