Domů » Bleskovky » Testujete uniklá sestavení Windows 10? Microsoftu to nevadí

Testujete uniklá sestavení Windows 10? Microsoftu to nevadí

O víkendu se na internet dostalo oficiálně nevydané sestavení Windows 10 Technical Preview s číslovkou 9901 s hromadou novinek pro spotřebitele, o nichž se máme dozvědět až na lednovém eventu. Hlavní manažer divize operačních systémů Microsoftu na Twitteru uvedl, že mu nevadí, že si lidé tato neoficiální sestavení instalují, naopak jej zájem o nové funkce těší.

Zároveň však uvedl, že preferuje instalaci tradiční oficiální cestou. Ta má podle posledních informací jednu nezanedbatelnou výhodu – bude možné ji aktualizovat na vyšší verze, dokonce na tu finální, která má vyjít na přelomu léta a podzimu. Uniklé buildy stažené z internetu není možné aktualizovat a pro přísun dalších novinek bude zapotřebí kompletní přeinstalace systému. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. takže jestli to chápu když mám ted ofiko build 9879 tak půjde časem aktualizovat na full verzi bez přeinstalovaní? bude to zdarma když mám svůj vlastní 8.1 key?

    • @SPIRIL303 To se zatím neví,jestli to bude zdarma, Microsoft se k tomu zatím nevyjádřil.Ale myslím si, že to tak nejspíše bude.A na RTM verzi by to mělo jít zaktualizovat.

  2. proc by vadilo jsou radi ze se to resi a win stále vladnou co mi není jasny ze jim jsou putna piratske iso na kazdem kroku a aktivatory pkey a tak….sice je videt ze je zajem ale prichazeji o prachy a ne maly ja jedu priznam se na stolni,m přes aktivacxi cekam na pouzitelne Win8 ci 10 na vistach a na notasovi ůlegal preinstalovane a nacitani info z biosu uz nemá stitek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).