Domů » Bleskovky » Testování ohebného Xiaomi běží na plné obrátky. Máme pro vás fotky prototypu

Testování ohebného Xiaomi běží na plné obrátky. Máme pro vás fotky prototypu

Na čínské sociální síti Weibo se objevily snímky, jež údajně zachycují dosud nepředstavený skládací smartphone od Xiaomi. Fotografie byly pořízeny v pekingském metru a zařízení je na nich umístěno v nepříliš vzhledném pouzdru, které zakrývá jeho celkovou podobu.

xiaomi foldable phone 2
Zařízení působí na fotkách jako pořádný cvalík, může za to ochranný (maskovací) kryt

Na první pohled si nelze nevšimnout výrazného předělu mezi dvěma polovinami, který je podstatně patrnější než například u již prodávaného Samsungu Galaxy Z Fold 2, nicméně nezapomínejme, že u ohebných zařízení je při pohledu z boku ohyb vždy poměrně výrazně viditelný. Oproti Foldu skládací Xiaomi také působí o poznání objemněji, ale v tomto ohledu mohou snímky zkreslovat zejména díky tomu, že je telefon v maskovacím pouzdře.

Pozorné oko také zaznamená, že nikde na vnitřní straně není viditelně umístěna přední kamerka. Je samozřejmě možné, že je schovaná pod krytem, třeba se ale Xiaomi chystá být průkopníkem a umístí ji pod obrazovku.

Ohebné Xiaomi by údajně mělo stejně jako Samsung využívat technologii ultratenkého ohebného skla (UTG). Na snímcích lze také spatřit dosud nepředstavenou verzi systému MIUI s číslem 12, což je v souladu s dřívějšími informacemi, které o chystaném skládacím Xiaomi prosákly na fórum xda-developers.

Přesto je fotografie samozřejmě potřeba zatím brát s rezervou. Pravost totiž nelze ověřit, podezřele navíc působí i okolnosti, kdy si někdo s novým prototypem hrál veřejně v metru, nezapomněl přitom zabrouzdat do nastavení, kde je uvedena verze operačního systému a ještě ho u toho z několika úhlů nafotila další osoba.

xiaomi foldable phone 3
Předěl uprostřed působí vskutku nevzhledně. Jsou-li fotky pravé, pak bude Xiaomi v tomto ohledu za konkurencí zaostávat.

Na druhou stranu, je očekávatelné, že si Xiaomi nebude chtít v oblasti skládacích displejů ujet vlak. Spekulace z loňského roku naznačují, že by v dohledné době měl odhalit hned tři ohebné telefony – kromě toho s obrazovkou ohýbanou dovnitř by mělo jít také o véčko a přístroj s displejem z venku na způsob Huawei Mate Xs. Teprve čas ale ukáže, jestli na první jmenovaný hledíme na těchto snímcích.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Tak stačilo vidět ten ohyb v polovině displeje a už sem to ani nečetl.
    Cele zařízení bych nazval omyl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).