Domů » Bleskovky » Testovací Android Beta program se zřejmě rozšíří i za hranice Nexusů

Testovací Android Beta program se zřejmě rozšíří i za hranice Nexusů

Před měsícem Google výrazně zjednodušil testování budoucích verzí operačního systému Androidu – namísto flashování nových ROM na podporovaná zařízení Nexus se stačí přihlásit do programu Android Beta a aktualizace systému do zařízení přicházejí formou OTA (více informací).

AndroidN-650x333

Beta program je stále omezen na referenční modely Nexus, avšak informace ve zdrojovém kódu oficiálních stránek programu naznačují, že by tomu mohlo být v budoucnu jinak. Text pod nadpisem „Novinky v Android N Developer preview“ uvádí, že program bude podporovat více zařízení, včetně modelů od OEM partnerů. Které partnery má Google na mysli, zatím nevíme.

Google-Android-beta

Je možné, že se program bude týkat například zařízení z Google Play edice, na nichž je nainstalován systém Android v čisté podobě bez nadstaveb od výrobců. To je ale pouze náš odhad; doufáme, že Google prozradí více informací například při vypuštění dalšího preview, která mají přicházet přibližně v měsíční periodě (více informací), nebo na vývojářské konferenci I/O, která se bude konat 18. – 20. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments