Domů » Bleskovky » Tesla řeší problém: do automobilů v myčce, při dešti i průjezdu louží zatéká

Tesla řeší problém: do automobilů v myčce, při dešti i průjezdu louží zatéká

Vozy Tesla jsou stále považovány za prémiové produkty, dlouhodobě je jim však vyčítáno, že v zájmu prošlapávání cesty elektromobilům se automobilka uchýlila k mnoha kompromisům. Vzhledem k obrovské poptávce, která stále zajišťuje odbyt a vše, co se vyrobí, se i prodá, ale i velkému zadlužení, dále nutí firmu, aby některé věci poněkud uspěchala.

tesla voda

Možná si vzpomenete na potíže při optimalizaci výrobních linek u Modelu 3, nicméně problémy s kvalitou a lícováním jednotlivých dílů se netýkají jen nejlevnějšího modelu. O půl milionu dražší Model S nebo X těmito nešvary trpí také a někteří majitelé nyní na internet umisťují videa, kdy jim do auta zatéká.

Opravdový problém, nebo kalkul investorů?

Vzhledem k tomu, že voda zkoumá každou skulinu, není divu, že se majitelé rozčilují, že jim do vozu zatéká například mýdlová voda, když vůz myjí v myčce, ale i při dešti, kdy protější auto projede louží a Teslu omyje, anebo při průjezdu louží. Problém se nejspíše týká jen malého množství aut, nicméně se jedná o skupinu majitelů, která je ohledně problému velmi hlasitá. Vzhledem k ceně vozu však není čemu se divit.

Situaci naštvaným majitelům neusnadňují ani fanoušci automobilky a investoři držící akcie Tesly, kteří věří, že videa jsou vytvořena záměrně investory, kteří věří v pád ceny akcií a snaží se jejich cenu takto srazit.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Tesla a prémiový produkt.. 🤣 Asi stejně prémiový produkt jak Xiaomi.
Jinak kor u elektroauta docela velký problém. A tenhle člověk chce ještě pořádat lety do vesmíru.😆

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop
Offline

Ano je to prémiový produkt jenže pohled na automobily se historicky v USA a Evropě liší. Tedy i kvalita a způsob prodeje či nákupu.

Pokud kupci k tomu mají přístup Evropy tak naráží , protože filozofie výroby a ti lidi to stále dělají jako dodávku pro redneka. Možná by to chtělo vyházet tu bílou elitu a zaměstnat poctivé přistěhovalce.

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Chtěl jsi říct „prémiový produkt jak Xiaomi nebo Samsung“, že jo? Ono by to docela odpovídalo, do Samsungů taky běžně „zatéká“.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

_qam_ může se stát, spíš se tak děje po špatně provedené výměně něčeho. Například displeje.
Jinak jsme měl svůj S7 tolikrát pod vodou a vše v cajku.

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop
Offline

Problém je snaha o ořezání nákladů na výrobu a zaměstnávání těch správných Američanů.
Ne ti lidé odvádějí opravdu špatnou práci a zbytečně zvedají náklady na výrobu.

Kdyby výrobu přesunuly do Asie nebo vyráběli s vetším množstvím přistěhovalců věřím že by to bylo kvalitnější. Z pohledu Evropských automobilek je kvalita všech Americký vozů mnohdy nízká. jenže to je o ceně práce . Poctivě něco nasadit a přidělat prostě „negramotem z Iowy“ vyjde prostě dráž.

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Tesla bojuje od počátku s mizernou kvalitou, dříve to sváděla na to, že jsou v autech začátečníci, dnes, kdy je to čím dál horší, se budou vymlouvat opět na něco.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Musim souhlasit. Tesla uz se dostala mezi spicku s prodeji a s PR, ale problem s kontrolou kvality je porad na pocatcich. Proste je videt, ze nekde se setrit proste muselo a bohuzel u Tesly je to prave tu.
Nejaky hoax, jak rika qwertz, verim ze to fakt neni, Tesly meli problem treba i s naprostymi zaklady jako lakem apod.

Skylark
Anonym
Skylark
Offline

Každá nová série aut, která sjíždí z linky je jiná než ta předchozí s tím, že se ladí neduhy předchozích sérií. Evropské automobilky už tou jsou desítky let, takže tyhle neduhy mají vesměs vychytané. Tesla sériově vyrábí nějakých sedm let. Tohle je něco, co se dá do pár let vychytat.. Co ale vychytat nejde udělat pro ty auta kvalitní SW. Což zase nejde těm „kvalitním“ automobilkám. Proto má VW na skladě vyrobené ID3, které ale nemůže prodat, protože nemá kvalitní SW. Už teď je termín spuštění někdy koncem příštího roku. To už bude Tesla vyrábět v evropě. Pak už stačí,… Číst vice »

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

SW je dnes postrach u kazde automobilky, neni znacka, ktera by neustale neco sw neresila, neustale se neflashovalo apod.

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop
Offline

Co je hoax? Že americká auta mají nízkou kvalitu výroby ? To bylo dřív než firma Tesla vůbec existovala .

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Martine, jake je tema clanku? Hoax je nejake zatekani vody. Samozrejme u par kusu se to stat muze a deje se to naprosto u vsech. Proste vadne kusy.

Co se tyka kvality aut, tak ty americke jsou na tom stejne jako ty evropske. Spotrebni zbozi.

Na kvalitu japonskych aut jeste nedosahl nikdo.