Cena:

Tento stůl s Windows 10 IoT stojí půl milionu, je určen do restaurací

Pamatujete si na původní Microsoft Surface? Teď nemyslíme tablet s Windows RT z roku 2012, ale konferenční stolek s dotykovým displejem z roku 2008. Na tuto myšlenku navázala společnost Kodisoft a na konferenci Build demonstrovala svůj stůl se subtilnější konstrukcí a vetším multidotykovým 4K displejem.

iot_table

Jedná se o stůl pro 4 osoby a je určen převážně do restaurací a dalších podobných míst. Na jeho odolném displeji je možné nejen prohlížet nabídku restaurace, ale i při čekání na jídlo hrát jednoduché hry, např. pexeso nebo stolní hokej. Celé řešení je postaveno na Raspberry Pi, ačkoliv hlavní výkon stojí na bedrech procesoru Intel Core i7 a grafické karty Nvidia GeForce GTX 1070 GPU. Softwarovou stránku věci obstarává Windows 10 IoT Core se specializovanou aplikací pro konkrétní účely.

$15,000 Windows 10 IoT Table

Jedná se tedy o spíše jednoúčelové zařízení, které není určeno pro běžné uživatele nekoupíte. Kodisoft se ale chlubí, že jeho stůl používá 11 restaurací v Evropě a Asii. Cena jednoho stolu činí 15 tisíc dolarů (asi 365 tisíc korun bez DPH), výrobce své stoly ale také nabízí jako službu s měsíčními poplatky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.