Domů » Bleskovky » Tentacles jsou zpět: Univerzální, ve 3D a s podporou Xbox Live (tip na hru pro WP)

Tentacles jsou zpět: Univerzální, ve 3D a s podporou Xbox Live (tip na hru pro WP)

Nedávno jsme psali článek o tom, že Microsoft vzkřísil téměř 40 starších Xbox her pro operační systém Windows Phone, stále však existují oblíbené herní tituly, které z obchodu aplikací zmizely a již se nevrátily. Jedním z nich je i velmi oblíbená hra Tentacles, v níž jako malá příšerka Lemmy s pěti chapadly postupujete tělem Dr. Phluffa, šíleného vědce s delfíní hlavou, abyste zcela ovládli jeho tělo.

 

Kvůli nevyřešeným potížím s kompatibilitou byla hra z Windows Phone Store stažena, nyní se však v novém kabátku pod názvem Tentacles: Enter the Mind vrací zpět. Tedy, nový není jen kabátek, prakticky celá hra byla postavena od základů znovu, nejviditelnější je však její nová grafická podoba, která je nové zcela ve 3D. To je možná trochu na škodu a hra je méně přehledná než její původní verze, její princip však zůstává nadále stejný.

Natahujete svá chapadla po útrobách hlavy Dr. Phluffa, vyhýbáte se nebezpečným překážkám, likvidujete dílčí nepřátele, plníte úkoly a sbíráte zlaté mince, za které si nově můžete v obchodě vylepšovat svoji příšerku. Pokud vám dojde zlato, můžete si (jak je v poslední době zvykem) dokoupit nové za skutečné peníze, zatím jsem však tuto potřebu nepocítil a snad půjde hru bez obtíží dohrát i bez mikrotransakcí.

  

Potěší i podpora Xbox Live, která je u novějších her spíše raritou, lze tak sbírat achievmenty, které se synchronizují s vaším Xbox účtem. Dobrou zprávu máme i pro majitele více zařízení s dlaždicovými systémy od Microsoftu – hra je univerzální, je tudíž k dispozici v obchodě aplikací jak pro Windows Phone, tak pro Windows a díky tomu je možné například začít hrát na tabletu a pokračovat na mobilním telefonu. Synchronizace herního progresu funguje dle vlastních zkušeností příkladně. V případě in-game platby také postačí zaplatit pouze jednou, samotná hra je v obou obchodech zdarma.

   

Podle hesla „nechci slevu zadarmo“ však v případě zájmu o tento titul musíte překonat jeden háček. Tentacles: Enter the Mind je prozatím k dispozici pouze dánským uživatelům (z Dánska pochází vývojářské studio Press Play) a pro instalaci hry na Windows nebo Windows Phone je nejprve zapotřebí přepnout region zařízení na dánský. Po instalaci ale již lze Tentacles hrát pod nastaveným českým regionem. Verzi pro systém Windows 8.1 lze stáhnout odsud, verzi pro Windows Phone 8 a 8.1 (včetně telefonů s 512 MB RAM) si stáhněte kliknutím na následující odkaz. 

Odkaz na WP katalog

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Tiež odporúčam fakt dobrá hra na mobily :)

 2. Dark (neregistrovaný)

  díky za tip na super hru, fakt je to pecka! Btw ještě je teďka pro WP ve slevě český Machinairum! :)

 3. Škoda těch her pro WP7, které již nejsou k dispozici.

  Nenašel jsem zatím náhradu k:

  Dodonpachi maxximum,

  Orbital,

  Mini Squadron

  a původní Tentacles

 4. Jakub (neregistrovaný)

  Podařila se vám hra stáhnout? Mě jak na W8, tak i na WP8.1 píše „Sorry, this app isn’t available in your market.“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).