Téměř polovina uživatelů Windows Phone používá „osmičky“, tvrdí AdDuplex

Alan Mendelevich, zakladatel společnosti AdDuplex zabývající se prodejem reklamy v aplikacích, zveřejnil o víkendu prostřednictvím svého účtu na Twitteru zajímavou statistiku týkající se počtu amerických uživatelů různých verzí operačního systému Windows Phone. Podlé ní už 43 % lidí používá novou generaci okenaté platformy, zatímco 57 procent stále vlastní telefony s verzí 7.x.

Na tuto statistiku zareagoval také jeden z nejvýznamnějších amerických serverů zabývajících se výhradně platformou Windows Phone, WMPowerUser. Ten zveřejnil vlastní statistiku přístupů na svůj web z mobilních prohlížečů, podle které byl poměr návštěv k minulému čtvrtku 46,4 % z WP8 versus 53,6 % z WP7.x.

Zatím není jasné, zda je zmíněný poměr výsledkem prosté generační výměny telefonů, nebo jestli se nějakým výrazným způsobem zvýšil celkový počet uživatelů mobilního systému Microsoftu. Odpověď na tuto otázku by mohl poskytnout opět AdDuplex, který má už tento týden zveřejnit podrobnější statistiky získané ze svého reklamního systému.

Zdroje: @ailon, WMPowerUser

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku