Domů » Bleskovky » Téměř polovina uživatelů Windows Phone používá „osmičky“, tvrdí AdDuplex

Téměř polovina uživatelů Windows Phone používá „osmičky“, tvrdí AdDuplex

Alan Mendelevich, zakladatel společnosti AdDuplex zabývající se prodejem reklamy v aplikacích, zveřejnil o víkendu prostřednictvím svého účtu na Twitteru zajímavou statistiku týkající se počtu amerických uživatelů různých verzí operačního systému Windows Phone. Podlé ní už 43 % lidí používá novou generaci okenaté platformy, zatímco 57 procent stále vlastní telefony s verzí 7.x.

Na tuto statistiku zareagoval také jeden z nejvýznamnějších amerických serverů zabývajících se výhradně platformou Windows Phone, WMPowerUser. Ten zveřejnil vlastní statistiku přístupů na svůj web z mobilních prohlížečů, podle které byl poměr návštěv k minulému čtvrtku 46,4 % z WP8 versus 53,6 % z WP7.x.

Zatím není jasné, zda je zmíněný poměr výsledkem prosté generační výměny telefonů, nebo jestli se nějakým výrazným způsobem zvýšil celkový počet uživatelů mobilního systému Microsoftu. Odpověď na tuto otázku by mohl poskytnout opět AdDuplex, který má už tento týden zveřejnit podrobnější statistiky získané ze svého reklamního systému.

Zdroje: @ailon, WMPowerUser

Miroslav Havlíček

26 komentářů

 1. Ja povím přesně co je příčinou takového cisla. Nulová vypovídající hodnota, jen PR pochybne firmy :)

 2. MoB (neregistrovaný)

  … a zbylých pár tisíc taky časem přejde :)

 3. FE (neregistrovaný)

  … a zbylých pár tisíc TO taky časem přejde :)

  • marně přemýšlím, co jste nám těmito hodnotnými příspěvky chtěli sdělit pánové..

   Co se nám to tu poslední dobou slejzá za společnost, to je teda úroveń..

  • trochu by pomohlo zakázat příspěvky neregistrovaným uživatelům, ale proti některým jedincům to stejně nepomůže, takže ….

   vyvolat pro jakoukoli blbost flame je dnes „in“

 4. Lister0 (neregistrovaný)

  Důležité bude zjistit, co bylo zdrojem dat pro AdDuplex. Důležitou roli tam bude hrát cílovka, protože např. magazín WMPowerUser budou sledovat spíš lidé, pro něž jsou technologie koníčkem a nepůjde o reprezentativní vzorek populace vlastnící telefony s WP a tito „geeci“ budou mít díky touze po tom nejaktuálnějším vždy větší míru WP8 na mobilech než ostatní. Může tedy jít o zkreslená data. Nebo se pletu? Díky za názory.

  • jerry_stolarik

   Data to budou hodne zkreslene. Presne tak jak pises. Jak AdDuplex tak WMPowerUser urcite budou mit vetsi podil WP8 telefonu nez je ve skutecnosti. WP8 telefony zatim nejsou v low endu a tak lide co pouzivaji WP8 telefony jsou bud lide co upgradovaly z WP 7.x a uz maji zkusenosti s WP, nebo jsou to lide co se zajimaji o technologii nebo alespon neco vi o smartphonech a maji vetsi tendence stahovat aplikace a pouzivat phone jako smartphone.

 5. podle me je to dobra zprava, mistni skarohlidi uz prskaji :)

 6. v mojej vlastnej statistike pouziva WP8 priblizne 10% uzivatelov (mojich aplikacii), co je zaujimave cislo, kedze v SR sa oficialne predava zatial iba jedine zariadenie HTC 8X

 7. Jestli to taky není tím, že když chcete vyvýjet pro WP8 musíte mít tu W8 nainstalovanou, protože jinak nemáte šanci nainstalovat Visual Studio 12 (a to ani do virtuálu s W8, protože vám v něm nefunguje emulátor WP8)

 8. lubo (neregistrovaný)

  Možno na Windows Phone 8 (Lumia) bezproblémovo pracovať so všetkými Google aplikáciami, napr. synchronizácia kontaktov, kalendára, Gmail, mapy … až po Google+ ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).