Domů » Bleskovky » Telefony s Androidem dostávají nové preview aplikací Microsoft Office

Telefony s Androidem dostávají nové preview aplikací Microsoft Office

Microsoft letos v lednu vypustil do světa veřejné preview aplikací kancelářského balíku Office (Word, Excel, PowerPoint) pro tablety se systémem Android, nyní uvolňuje ty samé aplikace pro telefony s Androidem. Aplikace vypadají vzhledově i funkčně stejně jako jejich protějšky pro iPhone a telefony s Windows 10 Mobile Insider Preview, což má maximálně zjednodušit pocit z používání při přechodu mezi platformami.

Aplikace jsou uzpůsobeny na práci na displejích mobilních telefonů a spolupracují se spoustou cloudových služeb včetně OneDrive, Dropbox nebo Box. Pro získání přístupu k preview Office aplikací pro telefony s Androidem je zapotřebí stát se členem komunity Microsoft Office na Google Plus a vyčkat na pozvánku. Office fungují na telefonech s 1 GB RAM a více s operačním systémem Android ve verzi 4.4 KitKat a novější.

Odkaz na Google Play Odkaz na Google Play Odkaz na Google Play
Microsoft Word               Microsoft Excel                 Microsoft PowerPoint

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Dano (neregistrovaný)

  Fajn,tak verziu pre tablety ktorú mám teraz na Note 2 k mojej plnej spokojnosti nahradím touto originálnou… Ale počkám kým bude bežne k stiahnutiu.

 2. Aký má potom význam vlastnit WP zariadenie? Okrem dlazdic a „rychlosti a stabilnosti“??

  • vlada (neregistrovaný)

   Diky multiplatformnim aplikacim vyznam vlastneni WP u uzivatelu klesa a stejne taky klesa potreba Microsoftu nejaky WP drzet pri zivote, kdyz jeho aplikace budou pouzivat lide prevazne na Androidu a iOS.

 3. Ihssz (neregistrovaný)

  To si snad tam nahoře v Redmondu ze mně dělají p#%&l ?!

  Dřive sem si telefon koupil s WP8, kvůli stabilitě OS ale to už u nového „lepšího“ WP 8.1 bohužel neplatí. Navíc začnou aplikace, kvůli kterým byl WP originální dávat na Android a iOS dříve než na vlastní platformu ? Vždyť je to sebevražda !!!

  • Michal (neregistrovaný)

   Tak oni už se smířili s tím, že se s telefony s windows nijak neprosadí, tak to zkouší se službami.

  • Dano (neregistrovaný)

   Je to fakt neskutočná vec čo MS s týmto OS robí. Čítam čo nového prinášajú rôzne prewiev verzie Wm10 a ako výhody tam sú všetko staré veci čo Android dávno robí. A to je ešte otázne kedy vôbec také WM10 prídu na telefóny. Snáď do do konca roka stihnú. Na svojom Androide mám v podstate všetky vymoženosti nového Wm10 už asi od januára ako vyšla prewiev verzia MS Office pre Android tablety. Čiže správca súborov,možnosť tlače,pripájanie rôznych periférií,Onedrive apku s auto upload funkciou (aj inú apku čo zvláda synchronizáciu Onedrive úložiska a vybraných adresárov),no MS služby mi idú na Note2 úplne neskutočne. O rýchlosti a stabilite systému sa baviť nemusíme,moje vytuningované Note2 stíha všetko s prehľadom…

 4. No nevím, ale mě se na tabletu udělali po posledním spuštění v office nějaké upgrady, a už nelze bez platného 365 editovat a ukládat pouze číst, takže …..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).