TOPlist

Telefony řady Optimus od LG už brzy dostanou Android 2.3

Společnost LG Electronics konečně uvolní aktualizaci operačního systému pro vybrané telefony řady Optimus. Konkrétně se dočkají modely LG Optimus 2X, LG Optimus Black a LG Optimus 3D. Během několika dní LG uvolní první update pro model Optimus 2X. V dalších týdnech bude následovat upgrade pro modely LG Optimus Black a LG Optimus 3D. Podle tiskové zprávy inženýři společnosti LG pečlivě připravovali aktualizaci pro své telefony, aby nová verze přinesla naprostou stabilitu systému a plný výkon, tak doufejme, že to bude pravda. 

- - - LG Optimus Black, Optimus 2X a Optimus 3D se konečně dočkají updatu na Androidu 2.3

„Nová verze operačního systému 2.3 Gingerbread přinese zlepšenou výdrž baterie, stabilitu softwaru a mírně vyšší výkon. Telefony s novou verzí systému byly testovány v České republice jak pro open-market, tak ve spolupráci s operátory, takže všichni mohou mít jistotu, že telefon bude bezchybně fungovat,“ uvedl Radek Hadraba, Sales Manager divize Mobilní komunikace LG Electronics CZ. 

Instalaci je možné provést prostřednictvím počítače a aplikace LG PC Suite. Stačí postupovat podle těchto kroků:

1) otevřete si webovou stránku www.lg.com/cz/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp. Zde vybere svůj typ mobilního telefonu.
2) pokračuje kliknutím na tlačítko »WINDOWS USB ovladač«. Stáhne se spustitelný soubor. Nainstalujte jej do systému, tím získá PC ovladač pro smartphone.
3) dále pokračuje kliknutím na tlačítko »Aktualizace softwaru«. Stáhne se další spustitelný soubor.
4) Připojte telefon k PC prostřednictvím USB kabelu, spustí soubor a klikne na »Start Updating«. Tím dojde k aktualizaci softwaru. 

Nová verze operačního systému prodlouží výdrž na baterie. Prohlížení multimédií méně zatěžuje CPU, stejné operace potřebují méně výkonu, což opět prodlužuje výdrž na baterie. Mnohem vyššího výkonu se uživatelé dočkají u her a jiných graficky náročných aplikací. Přepracovaná je funkce pro stahování souborů – ať už stahujete soubor z internetu, e-mailu nebo jiné aplikace, můžete jej prohlížet a pracovat s ním z jednoho místa. Nová verze systému podporuje také nové multimediální formáty, jako je AAC, AVC, MPEG4 nebo H.263. Co se nových funkcí nebo vylepšení týká, mohou se uživatelé těšit na podporu Bluetooth 3.0, nového správce aplikací, nové widgety, skupiny aplikaci, vylepšený kalendář, geotagging u fotografií, lepší synchronizaci e-mailů a také vylepšený autofocus.

Zdroj: LG Electronics CZ

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku