Dočkáme se Windows telefonů od Lenova? Kvůli aplikacím Microsoftu pro Android není mnoho důvodů

Lenovo se před dvěma roky propracovalo na první příčku výrobců počítačů a loni se díky akvizici mobilní divize společnosti Motorola stalo trojkou mezi výrobci smartphonů. Zatímco ve světě počítačů je čínská společnost věrná systému Windows, její smartphony okupuje zelený robot Android. Přitom na loňském veletrhu MWC se Lenovo objevilo v seznamu budoucích výrobců smartphonů s dlaždicovým systémem, ani rok poté jsme se ale žádného nedočkali. Nastane změna s Windows 10? I na tyto otázky odpovídal viceprezident čínské společnosti a generální manažer pro Severní Evropu David McQuarrie v rozhovoru pro britský server V3.

  

Podle něj Lenovo aktuálně vyhodnocuje, jaké platformy by mělo v budoucnu nabízet, a vzhledem k obrovskému a dlouhotrvajícímu partnerství s Microsoftem ve světě počítačů, tabletů a serverů, je mobilní verze Windows 10 zvažována také. Nejprve však Lenovo musí najít důvody, proč se k tomuto kroku odhodlat. Většina důvodů ale údajně se současným „multiplatformním“ Microsoftem pomalu mizí.

Volně dostupné aplikace Office pro Android dramaticky stírají mezeru mezi počítači s Windows a zařízeními s Androidem, neboť není problém mezi nimi plynule přecházet a přistupovat z nich ke stejným dokumentům. Z tohoto důvodu je pro Lenovo jednodušší nabízet současné kombinované řešení.

  
Lenovo nedávno představilo nové logo

Lenovo nicméně zaznamenalo „hmatatelné vzrušení“ firemních zákazníků z příchozích Windows 10, což je prý velmi neobvyklé, neboť je toto odvětví poměrně konzervativní, a pro přechod z Windows 7 na Windows 8 nenašlo žádný přesvědčivý důvod. 

Uvedete tedy Lenovo smartphone s Windows 10 Mobile? Bude zřejmě záležet na přijetí tohoto systému veřejností. Pokud se najde výrazný odlišující prvek či veřejnost projeví zvýšený zájem, je možné, že se takového zařízení dočkáme. Za současné situace je ale pro Lenovo jednodušší vyrábět telefony s Androidem s možností používat na nich aplikace od Microsoftu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku