Domů » Bleskovky » Telefon obalený displejem. Xiaomi přemýšlí nad dalšími variantami konceptu Mi Mix Alpha

Telefon obalený displejem. Xiaomi přemýšlí nad dalšími variantami konceptu Mi Mix Alpha

Na konci loňského roku představila společnost Xiaomi konceptuální smartphone Mi Mix Alpha, který je zepředu i zezadu obalený jedním displejem. Přestože se jedná pouze o koncept, Xiaomi má v plánu zamířit s tímto telefonem na pulty obchodů, a to za vysokou cenu 20 tisíc CNY (asi 65 700 korun bez DPH). Kromě toho čínský výrobce přemýšlí, jak tohoto nezvyklého form-faktoru využít i nadále.

Xiaomi chce ohýbat displeje okolo boků telefonu

Před několika dny si Xiaomi podalo v Číně patentovou přihlášku na zařízení označené prostě „mobilní telefon“, přičemž přiložené obrázky odhalují podobné řešení jako u Mi Mix Alpha. Celkem jsou k vidění dva koncepty.

xiaomi 2

Model A vychází z Mi Mix Alpha, pouze jeho záda nejsou přetnutá vertikálním pruhem hlavním fotoaparátem; tento prvek se přesunul do postranního rámečku vlevo. Díky tomuto řešení je displej ohnutý pouze přes jednu boční stanu, což může mít pozitivní vliv na celkovou odolnost.

model a

Model B pro změnu přehýbá displej před horní stranu; pokud by jej bylo možné narovnat (s čímž ale Xiaomi zjevně nepočítá), měl by poměr stran přibližně 36:9, tedy jako dva displeje o poměru stran 18:9 nalepené na sobě.

xiaomi 1

Odečíst musíme širší bradu na zadní straně, naopak přičíst musíme zhruba stejnou porci plochy v samotném zahnutí. S hlavním fotoaparátem si Xiaomi v tomto případě příliš hlavu neláme – počítá s ním v obřím oválném otvoru na zadní straně.

model b

Nutno však podotknout, že v obou případech se jedná pouze o koncepty, které nemusí být přetaveny v reálné zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).