Sledujte nás na YouTube

Technické preview Windows 10 bude aktualizováno častěji, nové sestavení přijde brzy

O systém Windows 10 je skutečně velký zájem, o čemž také svědčí více než 170 000 nových insiderů za 24 hodin od představení lednového sestavení v minulém týdnu. Microsoft dosud vydával nová sestavení se zhruba měsíční periodou, před představením lednových novinek si však vzal delší pauzu, aby pak fanoušky systému zaplavil Cortanou, Spartanem a dalšími funkcemi.

  

Podle hlavního manažera divize operačních systémů Microsoftu se takto dlouhá pauza již nemá opakovat a frekvence vydávání nových sestavení se má s blížícím se příchodem finální verze zrychlovat. Příští sestavní má podle Aulova příspěvku na Twitteru přijít brzy.

  

Podobně jako nyní Microsoft aktualizuje technické preview Windows 10, má následně aktualizovat i finální verzi systému. Nebude tak nutné vyčkávat na velké balíky aktualizací, nové funkce budou vypouštěny průběžně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. jakub (neregistrovaný)

  Instaloval jste poslední ISO win10 z bootu na USB? Nějak mě to nechce s Rufusem nabootovat z USBčka… Nevim kde je chyba :/

 2. stm01 (neregistrovaný)

  Já to nainstaloval v noci klasicky jako update podle návodu do svého tabletu Lenovo MII. Po prvním spustění to všechno bylo pomalé až běda, ale stáhlo to potom ještě nějaké aktualizace a po restartu zatím docela OK. Teprve to budu zkoumat, zatím jsem přes den neměl moc času.

 3. Mizlerek007 (neregistrovaný)

  já jedu 5dní instalace z ISO a jsem spokojenej… funguje to dobře, ale je to pořád TP, nicméně používám to zatím jako primární systém, takže v plném nasazení a nepozoruju, že by něco nešlo

 4. Jarek (neregistrovaný)

  Taky používáma a zatím v pohodě, jen se chci zeptat těch co mají nainstalováno na notebooku, zda u nich taky dochází k enromnímu poklesu baterie? normálně mi vydržel třeba půl dne a ted mi spadne 20% třeba za 15 minut:(

 5. Psycho (neregistrovaný)

  Mne zas nejde klavesnica na notebooku… neviem čo s tým

  • Radeczek (neregistrovaný)

   Mě po aktualizaci “winbond cir transceiver” přestane jít Wifi. Ve správci programů musím tuto položku odstranit a po restartu vše funguje. Bohužel, jakmile windows update zjistí, že jsem položku odstranil, okamžitě ji znovu vyhledá a nainstaluje. Bohužel jsem nepřišel na to, jak zcela zakázat stahování tohoto ovladače.

  • Radeczek (neregistrovaný)

   …ve správci zařízení…

 6. jajo (neregistrovaný)

  Tak skusam od vcera a vsetko ide ako ma. Len Cortana mi vypisuje, ze som pre nu moc mlady :))) tak neviem ako ju presvedcit ze mam skoro 40.

 7. MiHaS (neregistrovaný)

  Podrobný postup instalace zde:

  [odkaz]

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *