Domů » Bleskovky » Talkman a Cityman: High-end Lumie s Quad HD displejem a slušnou baterií

Talkman a Cityman: High-end Lumie s Quad HD displejem a slušnou baterií

Na zahraničních serverech se objevily informace o dvou chystaných high-end Lumiích, které by se na trhu měly objevit v druhé polovině tohoto roku, samozřejmě už se systémem Windows 10 ve verzi pro telefony. První model s kódovým označením Talkman by měl disponovat 5,2″ Quad HD displejem, šestijádrovým procesorem od Qualcommu, 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm, který doplní slot na microSD kartu. Pro fotografování by Talkman měl nabídnout 20Mpx fotoaparát s trojitou přisvětlovací diodou, a 5Mpx přední kamerku. Vyměnitelný akumulátor by se měl pyšnit kapacitou 3000 mAh.


Ilustrační obrázek

Druhou novinkou má být Lumia s kódovým označením Cityman. Ta vsadí na větší displej – konkrétně s úhlopříčkou 5,7″ a opět jemným Quad HD rozlišením. Hnacím motorem by se měl stát osmijádrový čip od Qualcommu, který opět doplní 3 GB RAM, 32GB úložiště a slot na microSD kartu.

I Cityman nabídne kombinaci 20 + 5 Mpx, kapacita uživatelsky vyměnitelné baterie však vzroste na 3300 mAh. Mějte na paměti, že se stále jedná o spekulace, nicméně server WPCentral.com důvěryhodnosti informací udělil 7/10, což není úplně zanedbatelné.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.