Domů » Bleskovky » Talentovaný vývojář portuje Doom 3 na Android (video)

Talentovaný vývojář portuje Doom 3 na Android (video)

Mladý polský vývojář Krzysztof Klinikowski se pustil do portace legendární akční hry z roku 2004 – Doom 3, na zařízení s operačním systémem Android. Celý projekt se v současné době nachází ve stádiu velmi ranné alpha verze, ale pokud se portaci podaří dotáhnout do zdárného konce, máme se na co těšit.

Doom 3 port on Android

Autor portaci testuje na téměř rok a půl starém HTC Desire HD, který už dnes nepatří mezi ty úplně nejvýkonnější smartphony, ale přesto hra funguje poměrně svižně. Je pravda, že načtení testovacího levelu s minimem objektů trvá poměrně dlouho, ale samotný pohyb nijak trhaný není (26 – 30 FPS). Otázkou zůstává, jak by se hra chovala při vykreslování náročných scén, proto se nechme překvapit, jak se celý projekt bude vyvíjet.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Honza (neregistrovaný)

    Tak to doufám že se povede :-) Eště větší pecka by byla ale Mafie :-) to by byla teprv paráda !!! :-)

  2. Jochen (neregistrovaný)

    Musim se priznat, ze Dooma mam, ale nervy na nej nemam…skutecne pro otrly povahy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).