Domů » Bleskovky » Takto vypadá OnePlus Nord CE. Potěší 90Hz displejem, rychlým nabíjením a podporou 5G

Takto vypadá OnePlus Nord CE. Potěší 90Hz displejem, rychlým nabíjením a podporou 5G

Společnost OnePlus se chystá na představení smartphonu OnePlus Nord CE 5G. Ještě než dojde k oficiálnímu odhalení, můžeme si udělat malou předpremiéru; OnePlus se totiž s předstihem pochlubilo serveru TechRadar několika detaily a obrázkem zadní strany.

OnePlus Nord CE 5G: ořezaný Nord s nižší cenou

Připravovaná novinka vypadá zezadu prakticky stejně jako původní OnePlus Nord, na zádech pouze chybí jeden z fotoaparátů; doufejme, že ve OnePlus odstranili některý ze zbytečných 2Mpx snímačů. Kompromisů bude zřejmě více, neboť písmena CE znamenají Core Edition, což si můžeme vyložit jako „horší výbava za nižší cenu“.

oneplus nord ce

Ořezání telefonu má však proběhnout na méně citlivých místech, ochuzeni nemáme být o AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, rychlé nabíjení Warp Charge 30T nebo o podporu sítí 5G. Původní OnePlus Nord byl nabízen v poměrně výrazné modré barvě, kterou si jeho majitelé velmi oblíbili, a proto i chystaná novinka bude dostupná v prakticky stejném odstínu, ovšem v matném provedení, které lépe odolává otiskům prstů.

OnePlus Nord CE 5G bude kompletně odhalen již zítra, spekuluje se, že jeho cena se bude pohybovat pod 400 USD (asi 8 400 korun bez DPH). Telefon má být dostupný v Evropě a Indii.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).