Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat příští Galaxy Note s ohebným displejem

Takto by mohl vypadat příští Galaxy Note s ohebným displejem

Bude i letos představen zástupce populární rodiny smartphonů Samsung Galaxy Note? Spekuluje se, že korejský výrobce tuto řadu ukončí a její hlavní benefit, tedy integrovaný stylus S Pen, umístí do některého z budoucích ohebných smartphonů. O tom, že Samsung minimálně o ohebném telefonu se stylusem uvažuje, svědčí i patent udělený v červnu loňského roku.

Galaxy Note Fold koncept
Takto si podobu Samsungu Galaxy Note s ohebným displejem představují designeři z LetsGoDigital.nl
galaxy note fold 1
Obrázek z patentové přihlášky Samsungu Galaxy Note s ohebným displejem (zdroj: Patently Mobile)

Bude příští Galaxy Note skládací telefon?

Zařízení na obrázcích má patrně podobný form-factor jako Galaxy Fold, pouze jeho „křídla“ mají být širší, podobně jako např. u Surface Duo. Zařízení v sobě obsahuje šachtu pro stylus, doprovodné detaily znázorňují způsoby, jak pero do těla zafixovat. Samsung pravděpodobně zvažuje dvě různá řešení – otevřenou šachtu s pokládáním celého pera, nebo tradiční zdířku určenou pro zasunutí stylusu.

galaxy note fold 3
Obrázek z patentové přihlášky Samsungu Galaxy Note s ohebným displejem (zdroj: Patently Mobile)

Z obrázků není patrné, zda Samsung pro tento typ zařízení počítá s ohebným displejem, nebo dvěma pevnými; v prvním případě by bylo zapotřebí vyřešit pevnost svrchní ochranné vrstvy, neboť při použití současných technologií by mohl hrot stylusu displej poškodit.

galaxy note fold 2
Obrázek z patentové přihlášky Samsungu Galaxy Note s ohebným displejem (zdroj: Patently Mobile)

Každopádně si myslíme, že ohebný Samsung Galaxy Note by mohl dávat smysl; tato řada se vždy oproti ostatním smartphonům pyšnila většími displeji, ovšem v poslední době je jedinou rozdílovou funkcí právě onen stylus. Nutno však podotknout, že se stále jedná pouze o patent, který se nemusí ve výsledku promítnout do reálného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).